Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

27 lipca – 4 sierpnia 2019 – Nowenna p...

27 lipca – 4 sierpnia 2019 – Nowenna przed świętem patronalnym Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia

W sobotę 27 lipca 2019 r. rozpoczęła się nowenna przed uroczystością patronalną Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, która przypada w dniu 5 sierpnia. W czasie nowenny śpiewana lub odmawiana jest Koronka do Matki Bożej Miłosierdzia, w której prosimy Maryję, by nas broniła od nieprzyjaciół, przyjęła w godzinę śmierci i uprosiła nam miłosierdzie u swojego Syna.

Nowenna przed świętem patronalnym Zgromadzenia27 lipca rozpoczyna się nowenna przed uroczystością patronalną…

Opublikowany przez Siostra Maria Helena Kowalska Czwartek, 25 lipca 2019

 

W kaplicy z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i przy grobie św. Faustyny nowenna odprawiana jest w dni powszednie o godzinie 19:00, natomiast w niedziele o 18:30.

Święto patronalne  Zgromadzenia od początku obchodzono w dniu 5 sierpnia, gdyż tego dnia Kościół oddawał cześć Maryi Matce Boga. Data ta wiąże się z dogmatem o Bożym macierzyństwie Maryi (Theotokos) i rocznicą poświęcenia Bazyliki Najświętszej Maryi Panny Większej w Rzymie (Santa Maria Maggiore), najstarszego na Zachodzie kościoła poświęconego Najświętszej Maryi Pannie.

Z inicjatywy przełożonej generalnej m. Michaeli Moraczewskiej 5 sierpnia 1937 roku przełożone na zjeździe w Warszawie, a 15 sierpnia siostry we wszystkich klasztorach, dokonały aktu elekcji Matki Bożej Miłosierdzia na niebieską przełożoną generalną Zgromadzenia

Info za —> Faustyna.pl: Nowenna przed świętem patronalnym Zgromadzenia oraz Kult Matki Bożej Miłosierdzia w Zgromadzeniu Sióstr MB Miłosierdzia