Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

24 godziny dla Pana – 25-26 marca 2022

24 godziny dla Pana – 25-26 marca 2022

Przed czwartą niedzielą Wielkiego Postu, w dniach 25-26 marca 2022 r., odbędzie się wielkopostna inicjatywa “24 godziny dla Pana”, polegająca na całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu połączonej z możliwością spowiedzi. W tym roku będzie przebiegała pod hasłem: „W Nim mamy odpuszczenie grzechów” (por. Kol 1, 13-14).

♥ Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!


“24 godziny dla Pana” to akcja, którą zainicjował papież Franciszek w 2014 roku, kiedy to zachęcił do włączenia się w całodobową spowiedź. Stąd też w najbliższy piątek i w sobotę w wielu kościołach w Polsce i na całym świecie można będzie przystąpić do Sakramentu Pojednania przez całą dobę.

W tym roku, w inicjatywę tę wpisany będzie Akt poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. W piątek 25 marca, podczas celebracji pokutnej o godz. 17.00 w Bazylice św. Piotra, Papież Franciszek dokona Aktu, a przyłączą się do niego biskupi i księża wraz z wiernymi na całym świecie.

Ojciec Święty Franciszek w Bulli Misericordiae Vultus z kwietnia 2015 r. podkreślał, że wiele osób powraca dziś do Sakramentu Pojednania i odnajduje w nim często drogę powrotu do Pana, „aby żyć chwilą intensywnej modlitwy oraz nadać sens własnemu życiu”. Papież zachęcał do rozpropagowania inicjatywy przedłużonej adoracji i spowiedzi w diecezjach. “Z przekonaniem na nowo kładziemy w centrum Sakrament Pojednania, ponieważ pozwala dotknąć nam wielkość miłosierdzia” – pisał Ojciec Święty. Dodawał, że nie zmęczy go powtarzanie, żeby spowiednicy stali się prawdziwym znakiem miłosierdzia Ojca.

Info na podstawie —> BP KEP/episkopat.pl


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja