Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

22 lutego 2020 – 89. rocznica objawienia obr...

22 lutego 2020 – 89. rocznica objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego św. Siostrze Faustynie Kowalskiej

W sobotę 22 lutego 2020 r. minęła 89. rocznica objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego św. Siostrze Faustynie Kowalskiej. To wydarzenie miało miejsce w celi płockiego klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy Starym Rynku w dniu 22 lutego 1931 roku. W bieżącym roku przypada też 90-lecie przybycia s. Faustyny Kowalskiej do klasztoru w Płocku.

Wideo —> Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku: Zaufaj Jezusowi


Wieczorem, kiedy byłam w celi – zapisała w swym „Dzienniczku” św. Siostra Faustyna – ujrzałam Pana Jezusa ubranego w szacie białej. Jedna ręka wzniesiona do błogosławieństwa, a druga dotykała szaty na piersiach. Z uchylenia szaty na piersiach wychodziły dwa wielkie promienie, jeden czerwony, a drugi blady. W milczeniu wpatrywałam się w Pana, dusza moja była przejęta bojaźnią, ale i radością wielką. – Po chwili powiedział mi Jezus: „Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem: Jezu, ufam Tobie. Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie” (Dz. 47). To wydarzenie miało miejsce w celi płockiego klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy Starym Rynku 22 lutego 1931 roku.

Pierwszy obraz Jezusa Miłosiernego został namalowany w Wilnie w 1934 roku pod okiem samej Siostry Faustyny w pracowni Eugeniusza Kazimirowskiego, a wystawiony do publicznej czci po raz pierwszy w Ostrej Bramie w 1935 roku.

Od tego czasu powstało wiele obrazów. Najbardziej znany jest łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego pędzla Adolfa Hyły z kaplicy klasztornej Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia – Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Obraz ten powstał pod okiem krakowskiego kierownika duchowego Apostołki Bożego Miłosierdzia – o. Józefa Andrasza SJ, który poświęcił go w święto Miłosierdzia 16 kwietnia 1944 roku. Właśnie na tym wizerunku spełniły się słowa Jezusa wypowiedziane do Siostry Faustyny przy pierwszym objawieniu: Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie. Przed tym obrazem modlą się nie tylko pielgrzymi z całego świata, którzy fizycznie przybywają do tego świętego miejsca, ale także internauci korzystając z transmisji on-line oraz gigapikselowej prezentacji na stronie: www.faustyna.pl .

**Rocznica objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego***Wieczorem, kiedy byłam w celi – *zapisała w swym „Dzienniczku” św….

Opublikowany przez Siostrę Marią Heleną Kowalską Wtorek, 18 lutego 2020

 

Info za —> Faustyna.pl: Rocznica objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego oraz diecezjaplocka.pl: 89. rocznica płockich objawień Jezusa Miłosiernego – 22 lutego 2020 roku 

W sobotę 22 lutego 2020 r., w 89. rocznicę objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego w płockim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przy Starym Rynku Msze św. były sprawowane o godz.: 6:30, 9:00. 12:00, 15.30 i 17.00. O godzinie 15:00 miała miejsce modlitwa w Godzinie Miłosierdzia i Koronka do Miłosierdzia Bożego, a po niej adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

O godzinie 12:00 Eucharystii przewodniczył biskup płocki Piotr Libera.

– 89 lat temu nad Płockiem “otworzyło się niebo”. To jest nasza “ziemia święta”, do której pielgrzymują ludzie nawet z odległych stron świata. To jest “miejsce przemienienia” dla tyluż ludzi jednających się tu z Bogiem w tajemnicy Bożego Miłosierdzia; zaiste tu jest cela i Wieczernik, do którego chętnie przychodzi Zmartwychwstały Pan – tak o miejscu objawień Pana Jezusa mówił w czasie Mszy św. biskup Libera. I zachęcał do wspierania dzieła rozbudowy sanktuarium: – Wznosząc nową świątynię chcemy uczynić chwalebnym to miejsce, w którym stanął Pan Jezus…

Posłuchaj homilii ks. biskupa Piotra Libery:

Audio za —> Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Tekst —> homilii

Zobacz  relację z uroczystości w serwisie płockiego Gościa Niedzielnego —> Nad Płockiem otworzyło się niebo

W obchodach rocznicy objawień uczestniczą co roku nie tylko mieszkańcy Płocka, ale także czciciele Miłosierdzia Bożego, przybywający tradycyjnie na te uroczystości mimo zimowej aury z wielu miejscowości w Polsce.

Info za —> Faustyna.pl: Rocznica objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego w Płocku

Wydarzenie —> na Facebooku

Opublikowany przez Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku Piątek, 7 lutego 2020

 

W Płocku rozpoczyna się cykl wydarzeń związanych z 90. rocznicą pierwszego objawienia się Jezusa Miłosiernego św. siostrze Faustynie Kowalskiej, w obrazie „Jezu, ufam Tobie”. Program przygotowań ogłoszono 17 lutego 2020 roku, podczas konferencji prasowej na terenie klasztoru na Starym Rynku w Płocku…

Czytaj całość —> diecezjalocka.pl: “Odkryj miejsce, które wybrał Jezus” – rozpoczęły się przygotowania do 90. rocznicy pierwszego objawienia się Jezusa Miłosiernego w Płocku