Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

21-28 maja 2023 – Tydzień Laudato si’ i akcj...

21-28 maja 2023 – Tydzień Laudato si’ i akcja “Zadbajmy o przydrożne kapliczki”

Pod hasłem “Nadzieja dla Ziemi, nadzieja dla ludzkości” w dniach od 21 do 28 maja jest w Kościele obchodzony Tydzień Laudato si’ 2023.

Tydzień Laudato si’ to inicjatywa watykańskiej Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka, upamiętniająca opublikowanie encykliki Laudato si’ papieża Franciszka, a przede wszystkim zaproszenie do wcielenia jej przesłania w życie wiernych oraz wspólnot parafialnych.

Do udziału w Tygodniu Laudato si’ zaprosił Ojciec Święty w niedzielę 21 maja 2023 r. w trakcie modlitwy Anioł Pański.

W tym roku można włączyć się w Tydzień Laudato si’ w Polsce poprzez:

• przygotowaną ⇒ modlitwę wraz z lekturą fragmentu encykliki papieża Franciszka;

• udział w inicjatywie  ⇒ “Zadbajmy o przydrożne kapliczki”, w ramach programu Zielone Parafie. Jest to zachęta do kultywowania zwyczaju odprawiania nabożeństw przy krzyżach i kapliczkach jako znaku świadectwa i wiary, a także do troski o piękno i przyrodę przydrożnych miejsc modlitwy;

• wysłanie zdjęć przydrożnych krzyży i kapliczek na ⇒ konkurs fotograficzny;

• dołączenie parafii do programu ⇒ Zielonych Parafii objętego patronatem Konferencji Episkopatu Polski, w ramach którego w praktyczny sposób realizujemy nauczanie Kościoła o ekologii integralnej. Udział w programie jest całkowicie dobrowolny i darmowy.

Wszelkie informacje dotyczące Tygodnia Laudato si’ i powyższej inicjatywy, a także tekst modlitwy i plakaty do pobrania znajdują się na w sekcji ⇒ Materiały na stronie internetowej zieloneparafie.pl.

Za animację tego wydarzenia w Polsce, które objęte jest patronatem Konferencji Episkopatu Polski, odpowiedzialny jest Światowy Ruch Katolików na Rzecz Środowiska (LSM Polska), współpracujący z Zespołem „Laudato si” w ramach Rady KEP ds. Społecznych.

Info i foto na podstawie —> zieloneparafie.pl / BP KEP: 21-28 maja: Tydzień Laudato si’ 2023 – Nadzieja dla Ziemi, nadzieja dla ludzkości


Bp Michał Janocha zaprasza do udziału w inicjatywie “Zadbajmy o przydrożne kapliczki”:

Wideo —> Światowy Ruch Katolików na rzecz Środowiska: Zadbajmy o przydrożne kapliczki – zaprasza Bp Michał Janocha

Odwiedź serwis —> katolicydlasrodowiska.pl oraz zieloneparafie.pl