Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

16 – 21 lipca 2023 – XXI Wielkopolska ...

16 – 21 lipca 2023 – XXI Wielkopolska Piesza Pielgrzymka “Od Miłosierdzia do Miłosierdzia”

W niedzielę 16 lipca 2023 r. wyruszyła XXI Wielkopolska Pielgrzymka “Od Miłosierdzia do Miłosierdzia”. Pątnicy dotrą do Łagiewnik w sobotę 21 lipca. W tym roku pątnikom towarzyszy św. Józef, dlatego hasłem wydarzenia są słowa: „Józef wzorem zaufania Bożej Opatrzności”.

16 - 21 lipca 2023 - XXI Wielkopolska Piesza Pielgrzymka "Od Miłosierdzia do Miłosierdzia"
Jak wyjaśniają organizatorzy pielgrzymki, każdego dnia w czasie wędrówki rozważane jest Słowo Boże. Pielgrzymi modlą się w Godzinie Miłosierdzia, w sposób szczególny Koronką do Miłosierdzia Bożego. Najważniejszym momentem każdego dnia jest Msza święta.

„Jezus wiele razy podkreślał «jestem Drogą, Prawdą i Życiem». W czasie wędrówki staramy się więc odkryć Jezusa – naszą drogę, pogłębić jeszcze bardziej swoją wiarę i zastanowić się nad swoim życiem. Pielgrzymka do Łagiewnik to ogromne przeżycie. Cóż więc pozostaje – tylko spakować plecak i w lipcu wyruszyć na wspólną wędrówkę. Odrzuć więc strach i przekonanie, że sobie nie poradzisz. Zaufaj Panu, który cię na tą wędrówkę zaprasza, a tylko On wie czego potrzebuje człowiek, zanim ten Go poprosi. Twój trud zaowocuje w twoim dalszym życiu. «Jezu ufam Tobie»… nie potrzeba nic więcej” – zachęcają do wzięcia udziału w pielgrzymowaniu organizatorzy pielgrzymki „Od Miłosierdzia do Miłosierdzia”.

Do pielgrzymki można dołączyć na całej jej trasie, a prowadzić będzie przez Częstochowę, Poraj, Włodowice, Strzegową, Tarnawę i Zielonki do Krakowa.

Po dotarciu do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach pątnicy będą modlić się w Bazylice w Godzinie Miłosierdzia oraz wezmą udział w Mszy świętej sprawowanej o godzinie 15.20.

Info za —> Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach: Od Miłosierdzia do Miłosierdzia

Zobacz więcej o Pielgrzymce na stronie —> Sanktuarium w Ostrowie Wlkp.

Duchowo łączyć się będą w pielgrzymami w modlitwie słuchacze Radia Rodzina diecezji kaliskiej.

Zobacz też —> Pielgrzymka Duchowa