Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

15. Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas “Tak, PO...

15. Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas “Tak, POMAGAM!”: 7-8 grudnia 2018

W dniach 7 i 8 grudnia 2018 r.  w godz. 12:00 – 20:00 w piątek oraz w sobotę w godz. 10:00-20:00 lub do zamknięcia sklepu, Caritas Polska we współpracy z Caritas diecezjalnymi prowadzi w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce 15. zbiórkę żywności pod hasłem „Tak, POMAGAM!”.

🛒 🛒 🛒 Już w piątek i sobotę, robiąc zakupy pomyślcie o tych, których nie stać na zakup żywności‼ ➡ Do wystawionych w…

Opublikowany przez Caritas Polska Czwartek, 6 grudnia 2018

 

Podczas bożonarodzeniowej zbiórki wolontariusze zbierają artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki. (…) W akcji uczestniczy około 20 tys. wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas. Bożonarodzeniowa zbiórka „Tak, Pomagam!” przeprowadzona jest m.in. w sklepach sieci Biedronka, Carrefour, Kaufland, Lidl, Lewiatan, Mila, Polomarket, Tesco i wielu innych.

– Pragnę bardzo podziękować wszystkim tym, którzy potrafią podzielić się żywnością z potrzebującymi – to ważny dar serca, dzięki któremu życie wielu osób staje się mniej przykre i uciążliwe. Najubożsi nas potrzebują, dlatego zwracam się z próbą o tą podstawową pomoc, by inni mogli mieć odrobinę spokojniejsze jutro – powiedział ks. Marcin Iżycki, Dyrektor Caritas Polska.

Osoby potrzebujące można również wesprzeć wysyłając w trakcie zbiórki SMS pod charytatywny numer 72052 z hasłem PACZKA (koszt to 2,46 z VAT).

W poprzedniej zbiórce przed Wielkanocą zebrano blisko 450 000 kg żywności, która trafiła do ok. 45 tys. osób potrzebujących. W akcję zaangażowało się ponad 25 tys. wolontariuszy z Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas w całej Polsce, którzy zbierali żywność w 2 500 sklepach.

Info za / więcej o zbiórce —> Caritas.pl: “Tak, Pomagam!” – przedświąteczna zbiórka żywności – 7- 8 grudnia!