Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

15 czerwca 2019 – 17. nocne czuwanie Grup Oj...

15 czerwca 2019 – 17. nocne czuwanie Grup Ojca Pio w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach “Ojciec Pio – mistrz modlitwy”

W sobotę 15 czerwca 2019 r. o godz. 20:00 w bazylice Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach rozpoczęło się 17. nocne czuwanie Grup Ojca Pio pod hasłem: “Ojciec Pio – mistrz modlitwy”. Transmisję z czuwania można oglądać na kanale YouTube > Do Nieba z Ojcem Pio.

Czuwanie ze św. o.Pio w Łagiewnikach15 czerwca br. o godz. 20:00 w bazylice Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w…

Opublikowany przez Siostra Maria Helena Kowalska Środa, 12 czerwca 2019

 

Zobacz też —> “Stygmaty św. Ojca Pio” – 16. nocne czuwanie Grup Ojca Pio w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia – Łagiewniki, 16-17 czerwca 2018

Gościem specjalnym tego spotkania są m.in.: Joanna Bątkiewicz-Brożek, autorka książki „Jezu, Ty się tym zajmij. Ojciec Dolindo Ruotolo, życie i cuda”, ks. Zygmunt Klim, diecezjalny duszpasterz grup modlitwy Ojca Pio oraz ks. Andrzej Kuflikowski, kustosz sanktuarium Ojca Pio w Warszawie.

Eucharystii o godzinie 24.00 przewodniczyć będzie bp Pacyfik Dydycz OFMCap, biskup senior diecezji drohiczyńskiej.

W programie nocnego czuwania ponadto: Apel Jasnogórski, konferencja (21.30), świadectwa i adoracja.

Spotkanie zakończy się uroczystym błogosławieństwem i ucałowaniem relikwii.

Zobacz też —> Homilia kard. Stanisława Dziwisza – 16. nocne czuwanie Grup Ojca Pio w Łagiewnikach

Święty Ojciec Pio będzie szczególnie obecny podczas czuwania w relikwiach: rękawiczce, którą zakrywał rany dłoni oraz chuście służącej jako opatrunek boku. Oba przedmioty są świadectwem wyjątkowego zjednoczenia Ojca Pio z Jezusem ukrzyżowanym, czyli stygmatów.

Dla Kapucynów Prowincji Krakowskiej – organizatorów spotkania – ten rok jest wyjątkowy, ponieważ bracia świętują Jubileusz 80 – lecia istnienia Prowincji.

– 30 maja 1939 roku brat Donat z Welle – Minister Generalny Zakonu – podniósł Komisariat Krakowski Kapucynów do rangi Prowincji. W tym roku, w 80 rocznicę erygowania Prowincji, pragniemy dziękować dobremu Bogu, od którego pochodzi wszelkie dobro, które czynimy, za łaski których nam udziela. Podczas XVII Czuwania z Ojcem Pio w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach chcemy za wstawiennictwem Świętego Stygmatyka modlić się o wierność Regule i Konstytucjom Zakonu, abyśmy mogli nadal służyć Bogu i drugiemu człowiekowi. – W tych słowach brat Mateusz Magiera OFMCap, rzecznik prasowy, zarysował związek pomiędzy jubileuszem oraz czuwaniem.

Info za —> Faustyna.pl: Czuwanie z św. Ojcem Pio w Łagiewnikach | kapucyni.pl: Do zobaczenia u Ojca Pio

Program 17. nocnego czuwania Grup Ojca Pio w Sanktuarium w Łagiewnikach

Program czuwania w Łagiewnikach

fot. kapucyni.pl

Czuwanie z Ojcem Pio to spotkanie modlitewne, które każdego roku gromadzi rzesze czcicieli Świętego z Pietrelciny. Przyjeżdżają oni do Łagiewnik z dalekich zakątków Polski, a nawet z zagranicy, by spędzić czas na wspólnych konferencjach i modlitwie.

W programie czuwania zaplanowana jest również krótka prezentacja działalności charytatywnej Dzieła Pomocy św. Ojca Pio.

W przerwach między konferencjami i nabożeństwami pielgrzymi mogą odwiedzić stoiska Dzieła Pomocy, które zlokalizowane będą w podziemiach sanktuarium. Spędzenie przerwy razem z Dziełem to nie tylko okazja do wypicia pysznej kawy i herbaty, ale przede wszystkim okazja do rozmów o codziennej posłudze Dzieła na rzecz najuboższych.

Dla pielgrzymów przygotowane zostały gadżety-cegiełki z cytatami oraz wizerunkiem Świętego – magnesy, bransoletki, koszulki, obrazki i medaliki, a także drobiazgi wykonane przez podopiecznych Dzieła Pomocy – osoby bezdomne, uczestniczące w zajęciach Świetlicy „u Ojca Pio”, grupę wsparcia „Loretanin” oraz Centrum Integracji Społecznej. Przygotowali oni bogatą ofertę samodzielnie wykonanych toreb, gipsowych figurek oraz woreczki ze zbiorem cytatów.

Za —> dzielopomocy.pl/Archidiecezja Krakowska: Czuwajmy razem z Ojcem Pio!