Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

14 października 2018 – XVIII Dzień Papieski ...

14 października 2018 – XVIII Dzień Papieski pod hasłem “Promieniowanie Ojcostwa”

Kolejny, osiemnasty już Dzień Papieski w Polsce i w środowiskach polonijnych na całym świecie przeżywamy był w niedzielę 14 października 2018 r. pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Centralne obchody miały miejsce w Warszawie.  Prowadzona była także przykościelna i publiczna zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która organizuje Dzień Papieski.

Zobacz też —> List Konferencji Episkopatu Polski zapowiadający obchody 18. Dnia Papieskiego

Zobacz też —> dzielo.pl:  Obchody XVIII Dnia Papieskiego w miastach akademickich


Kard. Kazimierz Nycz udzielił wywiadu TVP w ramach orędzia przed XVIII Dniem Papieskim. Rozmowa została zarejestrowana w kościele św. Anny w Warszawie – w 1979 Jan Paweł II spotkał się tam z młodzieżą. Metropolita Warszawski mówił o rozumieniu ojcostwa przez Jana Pawła II, działaniach Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia oraz potrzebie naśladowania papieża Polaka.

Zobacz więcej —> Archidiecezja Warszawska: Kardynał Kazimierz Nycz o XVIII Dniu Papieskim

Rozmowa z kard. Nyczem – XVIII Dzień Papieski

Jak wspierać budowę żywego pomnika Jana Pawła II, jakim są stypendyści Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia? ?? Podpowiada Kardynał Kazimierz Nycz w rozmowie na XVIII Dzień Papieski. ? A już jutro zapraszamy na nasz program, w którym porozmawiamy o roli Jana Pawła II w naszym życiu, a także o kanonizacji Pawła VI. Wyjątkowo zaczynamy o 10! ?? Do zobaczenia! ?‍♀??

Opublikowany przez Między Ziemią a Niebem TVP Sobota, 13 października 2018


Ogólnopolskie obchody XVIII Dnia Papieskiego rozpoczęły się w sobotę, 13 października – na Zamku Królewskim w Warszawie odbyło się uroczyste posiedzenie Rady Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Po jej zakończeniu nastąpiło wręczenie nagród TOTUS TUUS za rok 2018 w 5 kategoriach:

„Promocja godności człowieka”
„Osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej”
„Propagowanie nauczania Świętego Jana Pawła II”
„TOTUS TUUS medialny im. bp. Jana Chrapka”
„Nagroda specjalna TOTUS TUUS”.

Katolicka Agencja Informacyjna, Hanna Suchocka, o.prof. Jarosław Kupczak, prof. Ryszarda Peryta oraz Stowarzyszenie Hospicjum św. Kamila w Bielsku-Białej – to laureaci rozdanych na Zamku Królewskim w Warszawie nagród TOTUS TUUS 2018.

Program 2 Telewizji Polskiej wyemitował Galę o godz.16.00.

Zobacz więcej —> Nagrody TOTUS TUUS 2018 zostały wręczone!


Niedzielne obchody zainaugurowała Msza Święta w Bazylice św. Krzyża w Warszawie, transmitowana w programie pierwszym Polskiego Radia o godz.  9.00. Celebrował ją kard. Kazimierz Kardynał Nycz, metropolita warszawski.

– Dzień Papieski jest po to, abyśmy dziękowali za św. Jana Pawła II, poznawali jego naukę, to wszystko, co jako głosiciel Słowa Bożego mówił Kościołowi a także współczesnemu światu – podkreślił kard. Nycz w swej homilii.

Czytaj całość / fotorelacja: XVIII Dzień Papieski. Dziękujemy za św. Jana Pawła II


W samo południe w Świątyni Opatrzności Bożej odprawiona została Msza Święta w intencji darczyńców Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

O godzinie 15.00 w kościele dolnym Świątyni Opatrzności Bożej została odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej sprawowana była Eucharystia.

O godz. 17.00 rozpoczął się zaś Koncert Galowy Dnia Papieskiego w Świątyni Opatrzności Bożej. Wśród artystów występujących na scenie byli m.in. Marek Piekarczyk, Krzysztof Cugowski, Piotr Cugowski, Natalia Sikora, Damian Ukeje, Darek Malejonek. Koncert transmitowała TVP1 od godz. 17.30.

Wydarzeniem towarzyszącym centralnym obchodom Dnia Papieskiego będzie konferencja naukowa XVIII Dnia Papieskiego „Wspólnota – rodzina – ojcostwo – współczesne wyzwania”, która odbędzie się 17 października na Zamku Królewskim w Warszawie. Zainaugurowana zostanie Mszą Świętą w Kościele Seminaryjnym Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa Oblubieńca o godz. 9.00, którą sprawować będzie kard. Kazimierz Nycz. Następnie uczestnicy przeniosą się na Zamek Królewski, gdzie powita ich i uroczyście rozpocznie wydarzenie Metropolita Warszawski. Organizatorem konferencji jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, partnerem merytorycznym – Centrum Myśli Jana Pawła II.


Program stypendialny Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia” można wesprzeć wpłacając środki na konto Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” o numerze: 81 1320 1104 2979 6023 2000 0001 albo wysyłając SMS o treści „POMOC” na numer 74 265 lub dzwoniąc na nr 704 407 401.


Wideo —> Dzielo TV: “Promieniowanie Ojcostwa” – spot XVIII Dnia Papieskiego

Info za —> www.dzielo.pl/ BP KEP: Wkrótce XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”

Opublikowany przez Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia Środa, 3 października 2018