Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

13 lutego 2020 – Uroczyste wprowadzenie reli...

13 lutego 2020 – Uroczyste wprowadzenie relikwii św. Siostry Faustyny do kaplicy Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach

We czwartek 13 lutego 2020 r. odbędzie się uroczyste wprowadzenie relikwii św. Siostry Faustyny do kaplicy Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach.

Wprowadzenie relikwii św. Siostry Faustyny13 lutego br. odbędzie się uroczyste wprowadzenie relikwii św. Siostry…

Opublikowany przez Siostrę Marią Heleną Kowalską Wtorek, 11 lutego 2020

 

Uroczystej Eucharystii przewodniczyć będzie bp Jan Piotrowski, a certyfikat stwierdzający autentyczność relikwii Apostołki Bożego Miłosierdzia na ręce dyrektora szpitala prof. Stanisława Góździa przekaże przełożona generalna Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia m. Petra Kowalczyk.

Eucharystię poprzedzi modlitwa w chwili konania Jezusa na krzyżu (Godzina Miłosierdzia) i Koronka do Miłosierdzia Bożego prowadzona przez siostry Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia z klasztoru w Sanktuarium w Łagiewnikach.

Projekt relikwiarza w kształcie klęcznika z drzewa dębowego z symbolem promieni i z rzeźbionym dzienniczkiem wykonał krakowski artysta Piotr Idzi, pracownik Politechniki Krakowskiej; strony dzienniczka z odpowiednimi cytatami i słowami Koronki – Andrzej Oczkoś, a specjalna kapsuła dla relikwii powstała w pracowni snycerskiej Roberta Honzy również w Krakowie.

Info za —> Faustyna.pl: Święta Faustyna w Świętokrzyskim Centrum Onkologii