Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

12-13 września 2020 – Uroczystości odpustowe...

12-13 września 2020 – Uroczystości odpustowe w Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

W roku 2020 obchodzimy 143. rocznicę objawień NMP w Gietrzwałdzie i 54. archidiecezjalne dożynki. Uroczystości rozpoczęły się w sobotę 12 września 2020 r. o godz. 18.00 Mszą św. połączoną z Nieszporami ku czci Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Główna Eucharystia – pod przewodnictwem bp. seniora Tadeusza Pikusa – na gietrzwałdzkich błoniach miała miejsce w niedzielę 13 września 2020 o godz. 11.00.

Wideo —> Radio Olsztyn TV: Msza św. z okazji 143 rocznicy Objawień NMP w Gietrzwałdzie

Uroczystości niedzielne były transmitowane przez TVP 3 Olsztyn, Radio Olsztyn oraz na stronie internetowej archidiecezji warmińskiej.

Posłuchaj homilii bpa. Tadeusza Pikusa


Program uroczystości 143. rocznicy objawień NMP w Gietrzwałdzie oraz z 54. Dożynek Archidiecezjalnych:

12-13 września 2020 – Uroczystości odpustowe w Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

fot. sanktuariummaryjne.pl

Zobacz szczegółowe informacje —> sanktuariummaryjne.pl: Organizacja niedzielnych uroczystości w Gietrzwałdzie

– Maryja podczas objawień wzywała do nawrócenia, pokuty i do modlitwy różańcowej. To orędzie jest nieustannie aktualne w każdym wymiarze. Celem naszych działań duszpasterskich jest nie tylko przywoływanie orędzia Matki Bożej, ale przede wszystkim ukazywanie jego aktualności. Ówczesne problemy człowieka i dzisiejsze są bardzo do siebie podobne. Nadal potrzebujemy nawrócenia, modlitwy i nawrócenia. Dobrze, że mamy takie uroczystości, jak odpust w Gietrzwałdzie – mówił ks. Michał Tunkiewicz, dyrektor wydziału duszpasterskiego warmińskiej kurii.

– Prosimy wszystkich uczestników o zabranie ze sobą maseczek i płynów dezynfekcji rąk oraz o zachowanie bezpiecznej odległości. W tym roku przeorganizowaliśmy błonia gietrzwałdzkie. Sektory dla pielgrzymów zostały dodatkowo podzielone na mniejsze podsektory, by graniczne linie były widoczne dla uczestników, by każdy w gronie rodzinnym czy pielgrzymkowym mógł czuć się bezpiecznie – informowała Sylwia Powierża, dyrektor biura rektora gietrzwałdzkiego sanktuarium.

Uroczystości niedzielne będą transmitowane przez TVP 3 Olsztyn, Radio Olsztyn oraz na stronie internetowej archidiecezji warmińskiej.

Info na podstawie —> sanktuariummaryjne.pl/episkopat.pl: 12-13 września: Uroczystości odpustowe w Gietrzwałdzie

Zobacz też —> olsztyn.gosc.pl: Dziś przypada święto Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

Program na dzisiejszy wieczór i noc. 17:30 – Różaniec18:00 – Eucharystia20:30 – adoracja Najświętszego Sakramentu (w…

Opublikowany przez Gietrzwałd – Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej – Kanonicy Regularni Sobota, 12 września 2020


Matka Boża w Gietrzwałdzie po raz pierwszy objawiła się Justynie Szafryńskiej, kiedy wracała z mamą z egzaminu przed przystąpieniem do I Komunii Świętej. Następnego dnia „Jasną Panią” w postaci siedzącej na tronie z Dzieciątkiem Jezus pośród Aniołów nad klonem przed kościołem w czasie odmawiania różańca zobaczyła również Barbara Samulowska. Na pytanie dziewczynek, kim jest, odpowiedziała: „Jestem Najświętsza Panna Maryja Niepokalanie Poczęta!” Na pytanie: „Czego żądasz Matko Boża?” Padła odpowiedź: „Życzę sobie, abyście codziennie odmawiali różaniec!”.

W 2017 roku w Gietrzwałdzie miały miejsce obchody 140. rocznicy rozpoczęcia objawień Matki Bożej oraz 50. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Udział w nich wziął nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio oraz przedstawiciele Konferencji Episkopatu Polski. Homilię wygłosił prymas Polski abp Wojciech Polak.

Za —> archwarmia.pl/ BP KEP: 8 września – Uroczystości Matki Bożej Gietrzwałdzkiej