Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

10. Ogólnopolska Konferencja Wolontariatu Hospicyj...

10. Ogólnopolska Konferencja Wolontariatu Hospicyjnego – Radom, 6-8 października 2017

Zaproszenie na X. Ogólnopolską Konferencję Wolontariatu Hospicyjnego*

Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu jest organizatorem X. Ogólnopolskiej Konferencji Wolontariatu Hospicyjnego pod hasłem: „Idźcie i głoście” w posłudze hospicyjnej, która będzie miała miejsce w Radomiu w dniach od 6 do 8 października 2017 r.

Wśród wykładowców i prelegentów będą specjaliści wielu dziedzin wiedzy, nauki i życia hospicyjnego w tym: lekarze, pielęgniarki, bibliści, teolodzy, psycholodzy, psychoonkolodzy, pedagodzy.

X Konferencja Wolontariatu Hospicyjnego ma za zadanie obudzić w Polakach ducha służby chorym, ich rodzinom i osieroconym – podkreśla ks. Marek Kujawski SAC duszpasterz Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu. Posługa hospicyjnych wolontariuszy prowadzona przez nasze Hospicjum obejmuje te trzy kategorie potrzebujących naszych bliźnich, jest spełniana przez 24h i 7 dni w tygodniu, także w święta – dodaje.

Czytaj więcej —> TVP Info: X Ogólnopolska Konferencja Wolontariatu Hospicyjnego

Konferencję objął honorowym patronatem Prezydent RP Andrzej Duda.

Z okazji konferencji, w sobotę 7 października o 20.00 odbędzie się koncert Antoniny Krzysztoń.

Szczegółowe informacje i program można znaleźć na stronie hospicjum —> www.hospicjum.radom.pl


– Idźcie i głoście, czyli dawajcie świadectwo obecności Boga w świecie. My idziemy jako wolontariusze, aby zanieść do chorego nie tylko opiekę, nie tylko leczenie i pielęgnowanie, ale również Pana Boga, bo dziś w wielu domach Bóg został odsunięty na bok – mówił w Radiu Plus Radom duszpasterz Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu ks. Marek Kujawski.

Posłuchaj rozmowy —> Radio Plus Radom: Hospicyjna Polska w Radomiu