PODZIEL SIĘ

1. Kontynentalny Kongres Miłosierdzia Ameryki Łaci...

1. Kontynentalny Kongres Miłosierdzia Ameryki Łacińskiej w Aparecidzie – 22-25 czerwca 2017

Siostry Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia ze wspólnoty w Rio de Janeiro wezmą udział w I Kontynentalnym Kongresie Miłosierdzia Ameryki Łacińskiej, który odbędzie się w dniach 22-25 czerwca br. w Sanktuarium Matki Bożej w Aparecidzie (Brazylia).

Temu spotkaniu apostołów Bożego Miłosierdzia towarzyszyć mu będą słowa z hymnu „Magnificat”: „Jego miłosierdzie z pokolenia na pokolenie dla tych, którzy się Go boją”, a weźmie w nim udział co najmniej 5 tys. osób z całego kontynentu. W programie: konferencje, wykłady, świadectwa, wspólna modlitwa i wydarzenia kulturalne. Na otwarcie spotkania okolicznościowe orędzie ma także przekazać papież Franciszek.

Arcybiskup Aparecidy kard. Raymundo Damasceno – współorganizator i gospodarz Kongresu – podkreślił, że to wydarzenie ma za zadanie „większe uświadomienie i rozbudzenie Kościoła obu Ameryk oraz danie nowych bodźców duszpasterstwu parafialnemu i diecezjalnemu, czyniąc z Miłosierdzia Bożego paradygmat ewangelizacji”.

Wybór Aparecidy na miejsce tego wydarzenia wiąże się z przypadającymi w tym roku dwiema ważnymi rocznicami dotyczącymi tego sanktuarium: przed 300 laty znaleziono cudowny wizerunek Maryi w wodach rzeki Paraiba del Sur a 10 lat temu odbyło się tam V zgromadzenie ogólne biskupów Ameryki Łacińskiej i Karaibów ( CELAM-V). W Brazylii rok 2017 jest obchodzony jako Rok Maryjny.

Kontynentalny Kongres Miłosierdzia Ameryki Łacińskiej ma swe korzenie w Kongresach Światowych, z których pierwszy odbył się w Rzymie w 2008 r., a ostatni – w Manili w 2017 r.. Tego rodzaju wydarzenia mają taką samą dynamikę, m.in. po każdym z nich następują kongresy kontynentalne i narodowe, po czym ponownie odbywa się zjazd światowy. W Aparecidzie odbędzie się pierwsze takie spotkanie dla obu Ameryk.

Info za —> Faustyna.pl: I Kontynentalny Kongres Miłosierdzia Ameryki Łacińskiej oraz —> KAI/Niedziela.pl: Brazylia: w czerwcu w Aparecidzie odbędzie się I Kontynentalny Kongres Miłosierdzia Ameryki Łacińskiej


Wesprzyj Sanktuarium ks. Jerzego Popiełuszki:

300x250_


Powiązane posty