Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Zmarł prof. Andrzej Półtawski – 29 październ...

Zmarł prof. Andrzej Półtawski – 29 października 2020

W dniu 29 października 2020 r. w Krakowie zmarł w wieku 97 lat prof. Andrzej Półtawski – bliski współpracownik św. Jana Pawła II, członek Armii Krajowej, uczestnik powstania warszawskiego, etyk, antropolog, specjalista filozofii chrześcijańskiej.

Zobacz też —> Zmarł bp Józef Zawitkowski – 29 października 2020

Andrzej Półtawski urodził się 22 lutego 1923 roku w Warszawie. W czasie okupacji niemieckiej działał w Armii Krajowej i walczył w powstaniu warszawskim. 31 grudnia 1947 roku ożenił się z Wandą Półtawską. Ukończył studia filozoficzne pod kierunkiem prof. Romana Ingardena na Uniwersytecie Jagiellońskim w 1950 r., broniąc pracę magisterską, a następnie uzyskując tytuł doktora na podstawie rozprawy „Rzeczy i dane zmysłowe. Świat i spostrzeżenie u G. E. Moore’a”.  Był pracownikiem naukowym Uniwersytetu Jagiellońskiego w latach 1957–1970, a następnie w latach 1973–1993, Wydziału Filozofii Chrześcijańskiej Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Kierował również Katedrą Teorii Poznania ATK.

Przez wiele lat współpracował z metropolitą krakowskim, abp Karolem Wojtyłą i św. Janem Pawłem II. Wraz z małżonką był członkiem Papieskiej Rady ds. Rodziny.

Info za —> Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej: Zmarł prof. Andrzej Półtawski


Dołącz do Get Mercy – publikuj swoje uczynki miłosierdzia, inspiruj innych!