Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Wielki Czwartek – akcja “Słudzy Pana p...

Wielki Czwartek – akcja “Słudzy Pana proszą o modlitwę”

Serwis Kaplani.com.pl już po raz ósmy przed Wielkim Czwartkiem proponuje parafiom z całej Polski udział w modlitwie za konkretnych kapłanów. W tym roku modlitwa będzie nawiązywała do patrona roku, św. Brata Alberta – „aby kapłani chcieli rozdawać się jak chleb”. Finał akcji nastąpi w Wielki Czwartek 13 kwietnia. Zgłoszenia parafii przyjmowane są do 6 kwietnia.

Akcja „Słudzy Pana. Kapłani proszą o modlitwę” polega na umożliwieniu wiernym w poszczególnych parafiach podjęcia modlitwy w intencji konkretnego księdza. Po Liturgii Wielkiego Czwartku parafianie będą mogli wziąć specjalnie przygotowane „wizytówki”, na których widnieje imię księdza, rok jego święceń oraz intencja (ta sama dla wszystkich księży).

Osoba, która wzięła intencję, tym samym zobowiązuje się do modlitwy za danego księdza przez kolejne 30 dni. Na wizytówce jest też wskazówka, że po zakończonej modlitwie można przekazać tę intencję kolejnej osobie, aby modlitwa trwała.

Kaplani.com.pl to witryna internetowa uruchomiona w Wielki Czwartek 2009 roku z inicjatywy duchownych archidiecezji gdańskiej. Stanowi forum wymiany myśli oraz modlitwy w intencji kapłanów.

Czytaj więcej —> KAI / episkopat.pl: Księża proszą o modlitwę w ich intencji przed Wielkim Czwartkiem

Strona projektu —> www.kaplani.com.pl/pl/strefa_modlitwy/wielki_czwartek_2017