Nasze serwisy
PODZIEL SIĘ

Uroczystości pogrzebowe kard. Mariana Jaworskiego ...

Uroczystości pogrzebowe kard. Mariana Jaworskiego – Zapowiedź

Uroczystości pogrzebowe zmarłego w dniu 5 września 2020 r. śp. kard. Mariana Jaworskiego, metropolity lwowskiego seniora, rozpoczęły się we wtorek 8 września w Lubaczowie. We czwartek, 10 września 2020, pierwszego rektora Papieskiej Akademii Teologicznej pożegna społeczność akademicka Krakowa. W piątek 11 września ostatnie pożegnanie metropolity lwowskiego seniora w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie – w krypcie kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej – spocznie trumna z ciałem.

Zobacz też —> Zmarł kard. Marian Jaworski – 5 września 2020

Uroczystości pożegnania kard. Mariana Jaworskiego rozpoczęły się we wtorek 8 września 2020 r. o godz. 15.00 w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Lubaczowie. W tym dniu została odprawiona Msza św. w intencji zmarłego o godz. 18.00.

W środę 9 września, Msza św. w intencji kardynała została tam odprawiona o godz. 10.00

We czwartek 10 września 2020 r. w Kolegiacie pw. św. Anny w Krakowie pierwszego Rektora Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, dziś Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, podczas Mszy św. o godz. 17.00 szczególnie pożegnają środowiska akademickie. Wcześniej od godz. 16.15 trwać będzie modlitwa przy trumnie purpurata.

W piątek 11 września 2020 r. o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. z obrzędem ostatniego pożegnania w Sanktuarium Pasyjno – Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej. Od godz. 10.00 w kalwaryjskiej bazylice odbędzie się modlitewne czuwanie przy Zmarłym. Trumna z ciałem Księdza Kardynała, zgodnie z jego ostatnią wolą, spocznie w krypcie kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej.

Info za —> Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej: Uroczystości pogrzebowe kard. Mariana Jaworskiego metropolity lwowskiego seniora

Zobacz też —> Telegram kondolencyjny papieża Franciszka po śmierci kard. Mariana Jaworskiego – 7 września 2020