Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Słowo na Wielki Post – Czwartek 4. tygodnia ...

Słowo na Wielki Post – Czwartek 4. tygodnia Wielkiego Postu – Ks. Marek Chrzanowski FDP

Dziś trzydzieste z rozważań ks. Marka Chrzanowskiego FDP do Ewangelii na kolejne dni Wielkiego Postu – Czwartek, 4. tygodnia Wielkiego Postu – 18 marca 2021 r.

Zobacz wszystkie —> codzienne rozważania ks. Marka na Wielki Post

Polecamy też —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja


Czytanie z Ewangelii według Świętego Jana (J 5, 17-30)

“Jezus powiedział do Żydów:

«Gdybym Ja wydawał świadectwo o sobie samym, świadectwo moje nie byłoby prawdziwe. Jest ktoś inny, kto wydaje świadectwo o Mnie; a wiem, że świadectwo, które o Mnie wydaje, jest prawdziwe.

Wysłaliście poselstwo do Jana i on dał świadectwo prawdzie. Ja nie zważam na świadectwo człowieka, ale mówię to, abyście byli zbawieni. On był lampą, co płonie i świeci, wy zaś chcieliście radować się krótki czas jego światłem.

Ja mam świadectwo większe od Janowego. Są to dzieła, które Ojciec dał Mi do wypełnienia; dzieła, które czynię, świadczą o Mnie, że Ojciec Mnie posłał. Ojciec, który Mnie posłał, On dał o Mnie świadectwo. Nigdy nie słyszeliście ani Jego głosu, ani nie widzieliście Jego oblicza; nie macie także Jego słowa, trwającego w was, bo wy nie uwierzyliście Temu, którego On posłał.

Badacie Pisma, ponieważ sądzicie, że w nich zawarte jest życie wieczne: to one właśnie dają o Mnie świadectwo. A przecież nie chcecie przyjść do Mnie, aby mieć życie. Nie odbieram chwały od ludzi, ale poznałem was, że nie macie w sobie miłości Boga. Przyszedłem w imieniu Ojca mego, a nie przyjęliście Mnie. Gdyby jednak przybył ktoś inny we własnym imieniu, to przyjęlibyście go. Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

Nie sądźcie jednak, że to Ja was oskarżę przed Ojcem. Waszym oskarżycielem jest Mojżesz, w którym wy pokładacie nadzieję. Gdybyście jednak wierzyli Mojżeszowi, to i Mnie wierzylibyście. O Mnie bowiem on pisał. Jeżeli jednak jego pismom nie wierzycie, jakżeż moim słowom będziecie wierzyli?»”

Cytat za —> brewiarz.pl: Teksty liturgii Mszy św. – Czwartek, 18 marca 2021


Rozważanie ks. Marka Chrzanowskiego FDP na Czwartek 4. tygodnia Wielkiego Postu

Pragnę przyjść do Ciebie, aby mieć życie. I chcę nosić w sobie miłość Ojca. Ale wiem, że niewiele różnię się od tych, którzy Ciebie słuchali, lecz nie wierzyli Twoim słowom. Tak często Twoje Słowo nie trwa we mnie; nie umiem go słuchać. Często sprzeniewierzam się Tobie.

Lecz dzisiaj przychodzę do Ciebie, by pokornie prosić o życie i miłość Ojca. Prosić, byś leczył moje serce, dotykał łaską, bo to jedyna droga dla mnie. Słaby, grzeszny i tak bardzo bezradny wobec siebie samego, potrzebuję Ciebie najbardziej. Potrzebuję wiary w słowa Twoje; wiary, która skruszy moje skamieniałe serce i zamieni na nowe, przepełnione nadzieją i ufnością w Twoje miłosierdzie. Pragnę pewności, że to, co mówisz, jest dla mnie drogą zbawienia. Przychodzę do Ciebie, by oddawać Tobie moje kamienne serce i zasłuchać się w ciszę Twojej obecności.


Rozważanie pochodzi z książki ks. Marka Chrzanowskiego FDP pt. “Kawa z niebem”

Zobacz relację z prezentacji “Kawy z niebem” —> Ks. Marek Chrzanowski FDP – Kawa z niebem czyli Twoją miłością oddycham…


Zobacz też:

Ks. Marek Chrzanowski FDP na Misericors.org

Strona internetowa ks. Marka

Profil ks. Marka na Facebooku

Opublikowany przez Ks. Marek Chrzanowski – kapłan i poeta. Czwartek, 26 marca 2020


Dołącz do Get Mercy – dodawaj swoje intencje, wspieraj innych modlitwą i postem: