Codzienna Aplikacja Miłosierdzia

Pokaż dziadkom!

Studenci V roku kierunku lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku nagrali filmik, w którym uświadamiają, jakie są objawy udaru. Akcja edukacyjna “Pokaż dziadkom” ma zaktywizować ludzi młodych (i nie tylko) do uświadomienia osób w podeszłym wieku o konieczności szybkiej reakcji.

Co roku udaru mózgu doświadcza około 70 tysięcy Polaków. Oznacza to, że co 8 minut ktoś dostaje udaru! Niestety duża część chorych nie wie jakie są objawy oraz w jaki sposób na nie reagować. Mają złudne nadzieje, że symptomy miną, odwlekają w czasie wezwanie karetki pogotowia, a przez 4,5 godziny można podać lek, który znacznie ograniczy rozległość negatywnych skutków udaru.

[no_blockquote text=”Pomóż nam zmienić rzeczywistość, bez Ciebie nie damy rady! OBEJRZYJ, POLUB, UDOSTĘPNIJ a przede wszystkim POKAŻ swoim rodzicom i dziadkom. Chcemy ich przecież mieć przy sobie jak najdłużej…” text_color=”” title_tag=”h3″ width=”” line_height=”” background_color=”” border_color=”” show_quote_icon=”yes” quote_icon_color=”” quote_icon_size=””]
– zachęcają studenci.

Źródło: facebook.com/pokazdziadkom