Nasze serwisy
PODZIEL SIĘ

Papież Franciszek w Maroku – Homilia podczas...

Papież Franciszek w Maroku – Homilia podczas Mszy św. w Kompleksie Sportowym im. Księcia Moulaya Abdellaha w Rabacie – 31 marca 2019

W drugim i ostatnim dniu pielgrzymki do Maroka, w niedzielę 31 marca 2019 r., papież Franciszek odprawił Mszę św. w Kompleksie Sportowym im. Księcia Moulaya Abdellaha w stolicy kraju Rabacie. Swoją homilię Papież oparł na niedzielnej Ewangelii opowiadającej o synu marnotrawnym. Miłosierny Ojciec z przypowieści pragnie zgromadzić przy sercu wszystkie swoje dzieci. Wybiegając naprzeciw synowi, który powraca do domu z dalekiej krainy, chce również, aby ten drugi, żyjący zawsze u jego boku doświadczył radości spotkania.

We Mszy św. uczestniczyło około 10 tys. osób – była to największa celebracja liturgiczna w historii Maroka.

… W ostatnich słowach homilii Franciszek podziękował zgromadzonym za ich świadectwo Ewangelii Miłosierdzia wzywającej do bycia blisko maluczkich i ubogich oraz tych, którzy są odrzucani, opuszczeni oraz pomijani.

Pod koniec Mszy św. Papież wyraził wdzięczność Królowi Mohammedowi VI oraz władzom za zaproszenie i zorganizowanie wizyty. Podziękował także przedstawicielom różnych wspólnot kościelnych za przygotowanie podróży oraz spotkania w duchu wiary, nadziei i miłości. Zachęcił do trwania na drodze dialogu z muzułmańskimi braćmi i siostrami oraz do współpracy, aby coraz bardziej widoczne stawało się powszechne braterstwo, którego źródłem jest Bóg.

Czytaj więcej —> vaticannews.va: Papież: bądźcie blisko maluczkich i ubogich

Wideo i tekst homilii papieża Franciszka —> Radio Maryja/TV Trwam: Homilia papieża Franciszka wygłoszona na terenie kompleksu sportowego im. Księcia Moulay’a Abdellah’a

Zobacz pełną —> transmisje  Mszy świętej w Rabacie

Zobacz materiały na temat pielgrzymki papieża Franciszka do Maroka —> w serwisie Radia Watykańskiego