Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Papieski apel o wspólną modlitwę za chorych i usta...

Papieski apel o wspólną modlitwę za chorych i ustanie pandemii koronawirusa – Piątek, 27 marca 2020

– Na pandemię wirusa chciejmy odpowiedzieć powszechną modlitwą, współczuciem i czułością. Pozostańmy zjednoczeni. Sprawmy, aby osoby najbardziej samotne i doświadczone odczuły naszą bliskość – z takim apelem papież Franciszek zwrócił się do wszystkich chrześcijan w niedzielę 22 marca 2020 r. prosząc o trwanie na wspólnej modlitwie i przedstawiając dwie inicjatywy. Swój apel ponowił w specjalnym wideo opublikowanym przez Papieską Światową Sieć Modlitwy.

W piątek 27 marca 2020 r. o godzinie 18.00, papież Franciszek poprowadzi modlitwę na dziedzińcu Bazyliki św. Piotra, przy pustym placu.

Wideo —> Vatican News – Polski: Pope Francis’ special video to pray for an end to the pandemic#PrayForTheWorld

Ojciec Święty zaprasza wszystkich do duchowego uczestnictwa, poprzez media, do wysłuchania Słowa Bożego, do wzniesienia błagania w tym czasie próby i do adoracji Najświętszego Sakramentu. Na zakończenie uroczystości udzieli błogosławieństwa „Urbi et Orbi”, do którego dołączona będzie możliwość otrzymania odpustu zupełnego.

Modlitwę będzie transmitowała m.in. TV Trwam i Radio Maryja, Telewizja Polska w kanale TVP Info oraz oficjalny kanał watykański na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCShH-YDtaUQH0Zvmg_6bKJQ.

Zobacz więcej —> BP KEP/diecezja.pl: W piątek o 18.00 papież Franciszek zaprasza do wspólnej modlitwy

Transmisja modlitwy i błogosławieństwo „Urbi et Orbi”:

Wideo za —> Radio Maryja/TV Trwam: Modlitwa i błogosławieństwo „Urbi et Orbi” pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka w Watykanie

Publikujemy polskie tłumaczenie słów papieża Franciszka z niedzieli 22 marca 2020:


Drodzy bracia i siostry,

W tych dniach próby, kiedy ludzkość drży z powodu zagrożenia pandemią, chciałbym zaproponować wszystkim chrześcijanom wspólne wzniesienie głosu do Boga. Zachęcam wszystkich zwierzchników Kościołów i przywódców wszystkich wspólnot chrześcijańskich, a także wszystkich chrześcijan różnych wyznań, aby błagali Boga Najwyższego i Wszechmogącego odmawiając jednocześnie modlitwę, której nauczył nas Jezus Chrystus. Dlatego zachęcam wszystkich do odmówienia „Ojcze nasz” w środę 25 marca w południe. W dniu, w którym wielu chrześcijan upamiętnia Zwiastowanie Dziewicy Maryi Wcielenie Słowa, oby Pan wysłuchał jednomyślnej modlitwy wszystkich swoich uczniów, którzy przygotowują się na świętowanie zwycięstwa Zmartwychwstałego Chrystusa.

Z tą samą intencją w piątek 27 marca o godz. 18.00 poprowadzę modlitwę na dziedzińcu Bazyliki św. Piotra. Już teraz zapraszam wszystkich do duchowego w niej udziału za pośrednictwem środków przekazu. Będziemy słuchali Słowa Bożego, wzniesiemy nasze błagania, będziemy adorowali Najświętszy Sakrament, którym na koniec udzielę błogosławieństwa Urbi et Orbi, a do którego będzie dołączona możliwość otrzymania odpustu zupełnego.

Chcemy odpowiedzieć na pandemię wirusa pandemią modlitwy, współczucia, czułości. Trwajmy zjednoczeni. Sprawmy, aby osoby najbardziej samotne i najbardziej doświadczone odczuły naszą bliskość (…)

Opublikowany przez EWTN Polska Wtorek, 24 marca 2020

 

Tekst za —> KAI/ Vatican.va/episkopat.pl: Ojciec Święty Franciszek: Chcemy odpowiedzieć na pandemię wirusa pandemią modlitwy

Wideo za —> Radio Maryja/TV Trwam: Anioł Pański z Ojcem Świętym Franciszkiem