PODZIEL SIĘ

Obradowali odpowiedzialni za Ruchy i Stowarzyszeni...

Obradowali odpowiedzialni za Ruchy i Stowarzyszenia Katolickie – Warszawa, 23 października 2018

O otwarciu się ruchów i stowarzyszeń katolickich na młodzież oraz o aktualnych wezwaniach w pracy z ruchami i stowarzyszeniami rozmawiali księża odpowiedzialni w diecezjach za Ruchy i Stowarzyszenia Katolickie oraz Asystenci Diecezjalni Rad Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich. Spotkanie miało miejsce we wtorek, 23  października 2018 r. w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski.

Obradom odpowiedzialnych za Ruchy i Stowarzyszenia przewodniczył bp Adam Wodarczyk, biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej i delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich. Wygłosił on też wykład zatytułowany „Młodzież w ruchach – wyzwania i nadzieje”. O. Adam Schulz SJ, przewodniczący Ogólnopolskiej Rady Ruchów Katolickich powiedział natomiast o nowych inspiracjach do pracy z ruchami.

Jak podkreślił bp Wodarczyk, wiele ruchów cieszy się tym, że młodzi ludzie są w nich obecni. Zauważył też, że potrzeba coraz większej cierpliwości i wytrwałości oraz  wychodzenia do młodych ludzi poza przestrzenie kościelne.

Zobacz —> FOTORELACJĘ

Posłuchaj:

Spotkanie było również okazją do podzielenia się doświadczeniami z działalności ruchów w diecezjach.

Info za —> BP KEP: Obradowali odpowiedzialni za Ruchy i Stowarzyszenia Katolickie