Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Dzwon Nadziei z Łagiewnik przekazany do Sanktuariu...

Dzwon Nadziei z Łagiewnik przekazany do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Winnicy – 2 października 2022

Dzwon Nadziei, poświęcony 14 sierpnia 2022 r. w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, dotarł do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Winnicy na Ukrainie. Umieszczono na nim słowa z homilii św. Jana Pawła II wygłoszonej 17 sierpnia 2002 roku: „Gdzie wojna przynosi ból i śmierć niewinnych, potrzeba łaski miłosierdzia, która koi ludzkie umysły i serca i rodzi pokój”. Dzwon jest darem Łagiewnik dla udręczonej wojną Winnicy. Uroczyste przekazanie Dzwonu Nadziei odbyło się w niedzielę 2 października 2022 r.

Fot. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach

W tym dniu w winnickiej parafii pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego świętowano również 25. rocznicę konsekracji kościoła. Mszy świętej jubileuszowej przewodniczył ordynariusz diecezji kamieniecko-podolskiej bp Leon Dubrawski.

Ks. Zbigniew Bielas, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, przekazując Dzwon Nadziei przypomniał, że w Łagiewnikach w tym roku obchodzono 20-lecie zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. – Każdego dnia powtarzamy słowa św. Jana Pawła II i wołamy: „Pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi doświadczyć Twojego Miłosierdzia, aby w Tobie Trójjedyny Boże, zawsze odnajdywali źródło nadziei”. Łącząc się z udręczoną wojną Ukrainą pragniemy przekazać dla Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Winnicy Dzwon Nadziei – mały znak naszej wielkiej solidarności i modlitwy w Waszej intencji. Dzwon ten został poświęcony 14 sierpnia br. przez Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolitę Krakowskiego, podczas IX Ogólnopolskiej Pielgrzymki Czcicieli Bożego Miłosierdzia i głównych obchodów 20. rocznicy zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Życzymy, by w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Winnicy rozniecana była iskra Bożej łaski, by przekazywany był przybywającym do niego ogień miłosierdzia, bo tylko w „Miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście” – powiedział do licznie zebranych parafian i gości ks. Bielas.

Zobacz też —> Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia do Łagiewnik w 20. rocznicę rocznicę Aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu – 14 sierpnia 2022

Biskup Leon Dubrawski mówił w czasie kazania: – Błagajmy Boga o Jego Miłosierdzie, aby to Miłosierdzie rozprzestrzeniło się na naszą diecezję, na nasze rodziny, na całą Ukrainę i na Rosję, aby zrozumieli, że Bóg nie dał przykazania zabijania, ale Bóg dał przykazanie miłości. Po Mszy świętej s. Irena Maszczycka ze zgromadzenia Sióstr od Aniołów podziękowała ks. Zbigniewowi Bielasowi za ofiarowany Dzwon Nadziei, a nade wszystko za obecność w Winnicy. Na jego ręce wyraziła wdzięczność całemu narodowi polskiemu za pomoc okazywaną Ukrainie. – Kraj, który przytula, pomaga, otwiera swoje domy i zaprasza do swojego stołu, wzywa do siebie błogosławieństwo dla wielu pokoleń – powiedziała.

Kościół w Winnicy został konsekrowany 18 października 1997 r. przez bp. Jana Olszańskiego. Kilka miesięcy wcześniej – 7 czerwca 1997 r. – Ojciec Święty Jan Paweł II w czasie swojej pierwszej wizyty w Łagiewnikach poświęcił obraz Jezusa Miłosiernego dla powstającej tam parafii Miłosierdzia Bożego.

Obecny ordynariusz diecezji kamieniecko-podolskiej bp Leon Dubrawski specjalnym dekretem ogłosił rozbudowaną świątynię w 2004 roku Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Winnicy:

Winnica to 400-tysięczne miasto znajdujące się w środkowej Ukrainie, 360 km na wschód od Lwowa. Od lutego już sześć razy została ostrzelana przez wojska rosyjskie.

Najbardziej tragiczny w skutkach atak rakietowy miał miejsce 14 lipca 2022 r., kiedy to zginęły 23 osoby, w tym troje dzieci (wśród nich czteroletnia Liza, dziewczynka z zespołem Downa), a kilkadziesiąt osób zostało rannych.

Winnica

Info i foto na podstawie —> Małgorzata Pabis – Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach: Dzwon Nadziei z Łagiewnik już w Winnicy


Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Odwiedź serwis Get Mercy – zobacz mapę sanktuariów Bożego Miłosierdzia, znajdź najbliższe!

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja