Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego zawieszona...

Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego zawieszona do czasu ustania epidemii koronawirusa – Komunikat metropolity warszawskiego – 28 kwietnia 2020

– Postanowiliśmy, że przełożymy beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego na taki czas, kiedy będzie można ją zrobić w Warszawie w sposób godny, uroczysty, a równocześnie skromny – powiedział kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski, informując w dniu 28 kwietnia 2020 r. o decyzji w sprawie terminu beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia.

Ważne! —> 12 września 2021 w Warszawie: beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i s. Róży Marii Czackiej – Komunikat Metropolity Warszawskiego

Beatyfikację, która była zaplanowana na 7 czerwca 2020 roku, przełożono w związku z panującą epidemią. Na razie nie znamy nowej daty. „Termin zostanie ustalony i ogłoszony po ustaniu pandemii, z wyprzedzeniem czasowym, umożliwiającym odpowiednie przygotowanie bezpośrednie” – czytamy w komunikacie Metropolity Warszawskiego w tej sprawie.

Zobacz też —> Archidiecezja Warszawska: Kard. Nycz: beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia zostaje bezterminowo zawieszona

Publikujemy pełny tekst komunikatu.


Komunikat w sprawie beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia

Beatyfikacja Prymasa Polski kard. Stefana Wyszyńskiego, uzgodniona ze Stolicą Apostolską na 7 czerwca 2020 roku w Warszawie, z akceptacją Watykanu zostaje bezterminowo zawieszona. Nowy termin zostanie ustalony i ogłoszony po ustaniu pandemii, z wyprzedzeniem czasowym, umożliwiającym odpowiednie przygotowanie bezpośrednie.

Pandemia zagrażająca zdrowiu i życiu ludzi, uniemożliwia przygotowanie i przeprowadzenie tej uroczystości. Na pierwszym miejscu musi być troska o bezpieczeństwo ludzi. Z tego też powodu także Stolica Apostolska ograniczyła organizację uroczystości religijnych i działalności legatów papieskich.

Biorąc pod uwagę wielkość i powszechną znajomość nowego Błogosławionego, musimy umożliwić udział w uroczystościach beatyfikacyjnych szerokiej rzeszy wiernych, także Polakom i gościom z zagranicy. Z tego względu, po ustaniu pandemii, zorganizujemy uroczystość beatyfikacyjną w Warszawie w sposób godny i podniosły, a równocześnie skromny i uwzględniający przewidywane skutki pandemii.

Zawieszony, a nie rozwiązany, pozostaje Komitet przygotowujący beatyfikację. Wzorowa współpraca z władzami państwa i Warszawy w przygotowaniu beatyfikacji będzie miała swoją kontynuację, za co już teraz dziękuję.

† Kazimierz Kardynał Nycz
Arcybiskup Metropolita Warszawski

Warszawa, 28 kwietnia 2020 roku


Info za —> www.archwwa.pl/ BP KEP: Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego zawieszona do czasu ustania epidemii

Obejrzyj briefing prasowy kard. Kazimierza Nycza dot. beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego:

Wideo —> Archidiecezja Warszawska: Briefing prasowy kard. Kazimierza Nycza