Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Anioł Pański z papieżem Franciszkiem – Niedz...

Anioł Pański z papieżem Franciszkiem – Niedziela, 3 lutego 2019

Współczesny świat potrzebuje prawdziwych proroków, to znaczy ludzi odważnie i wytrwale odpowiadających na powołanie chrześcijańskie – mówił papież Franciszek w rozważaniu przed modlitwą „Anioł Pański” w Watykanie, w niedzielę 3 lutego 2019 r. Wskazał, że za autentyczną wierność Bogu trzeba czasem zapłacić wysoką cenę. Przekonał się o tym także Jezus…

Na spotkanie z Ojcem Świętym przybyła tego dnia do Watykanu “Karawana Pokoju”. Papież udzielił głosu jej najmłodszym przedstawicielom, którzy z okna Pałacu Apostolskiego apelowali o pokój na świecie. Na zakończenie dzieci wypuściły w niebo biało-żółte balony, które Franciszek nazwał znakiem wspólnej modlitwy o pokój na świecie.

Papież poprosił też o modlitwę w intencji swej podróży do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Stwierdził, że „jedzie tam jako brat, by wspólnie zapisać nową kartę dialogu i razem przejść szlakami pokoju”.

Czytaj całość —> vaticannews.va: Franciszek: świat potrzebuje odważnych i wytrwałych proroków oraz Karawana Pokoju w Watykanie

Wideo / Słowo Papieża –-> Radio Maryja/TV Trwam: Anioł Pański z Ojcem Świętym Franciszkiem

“Należy w końcu uznać rodzinę za łono, w którym rodzi się społeczeństwo” – apelował Papież. Pozdrawiając uczestników obchodzonego we Włoszech w niedzielę 3 lutego 2019 r. “Dnia dla życia” Franciszek podkreślił, że trzeba jeszcze większego zaangażowania instytucji społecznych oraz różnych organizacji, które sprzyjałoby narodzinom. Wyraził także swe wsparcie wszystkim, którzy walczą o ochronę życia.

Czytaj całość —> vaticannews.va: Papież: rodzina łonem rodzącym społeczeństwo

Franciszek zaapelował też o pilną pomoc dla dzieci, które masowo umierają z głodu w Jemenie. Wskazał, że ich krzyk wznosi się przed oblicze Boga (…) Pod odmówieniu w tej intencji “Zdrowaś Maryjo” Franciszek jeszcze raz zachęcił do wytrwałej modlitwy za Jemen: „Chodzi o dzieci, które są głodne, spragnione, nie mają lekarstw i którym grozi śmierć. Pamiętajmy o tym wracając do naszych domów”.

Czytaj całość —> vaticannews.va: Papież o tragedii w Jemenie: krzyk głodujących dzieci wznosi się do Boga