Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Abp Marek Jędraszewski zachęca do uczczenia pamięc...

Abp Marek Jędraszewski zachęca do uczczenia pamięci ofiar Holokaustu w dniu 27 stycznia 2020

W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu – 27 stycznia 2020 r. – metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski zachęca wiernych Archidiecezji Krakowskiej do zapalenia świecy w oknie każdego domu w poniedziałek 27 stycznia o godz. 18.00.

W związku ze zbliżającymi się obchodami Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu abp Marek Jędraszewski…

Opublikowany przez Archidiecezja Krakowska Niedziela, 26 stycznia 2020

 

Zobacz też —> Oświadczenie biskupów Europy w 75. rocznicę wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau

Akcja “Światło Pamięci” ma na celu uświadomienie zagrożeń związanych z nietolerancją religijną i etniczną. Jest ona adresowana do wszystkich tych, którym bliskie są podstawowe prawa człowieka – prawo do życia i wolności, bez względu na różnice rasowe i wyznaniowe.

Skierowana do wiernych Archidiecezji Krakowskiej zachęta, aby zapalić świecę w oknie każdego domu 27 stycznia o godz. 18.00, stanowi odpowiedź na apel wystosowany w tej sprawie przez Fundację Shalom.

27 stycznia, rocznicę wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i ośrodka zagłady Auschwitz, Organizacja Narodów Zjednoczonych ustanowiła Międzynarodowym Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

Info za —> Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej: Abp Marek Jędraszewski zachęca do uczczenia pamięci ofiar holokaustu

Zobacz też —> Wizyta Franciszka w byłym obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau – 29 lipca 2016