Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

87. rocznica objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego...

87. rocznica objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego – 22 lutego 2018

22 lutego 2018 roku przypada 87. rocznica objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego św. Siostrze Faustynie. To wydarzenie miało miejsce w celi płockiego klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy Starym Rynku 22 lutego 1931 roku.

Wieczorem, kiedy byłam w celi – zapisała w swym „Dzienniczku” św. Siostra Faustyna – ujrzałam Pana Jezusa ubranego w szacie białej. Jedna ręka wzniesiona do błogosławieństwa, a druga dotykała szaty na piersiach. Z uchylenia szaty na piersiach wychodziły dwa wielkie promienie, jeden czerwony, a drugi blady. W milczeniu wpatrywałam się w Pana, dusza moja była przejęta bojaźnią, ale i radością wielką. – Po chwili powiedział mi Jezus: „Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem: Jezu, ufam Tobie. Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie” (Dz. 47)


22 lutego 2018 r. w płockim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przy Starym Rynku Msze św. będą sprawowane o godz.: 6:30, 10:00. 12:00. O godzinie 15:00 – modlitwa w Godzinie Miłosierdzia i Koronka do Miłosierdzia Bożego, a po niej adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, która zakończy się błogosławieństwem o 21:00.

Rocznica objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego w Płocku22 lutego br., w 87. rocznicę objawienia obrazu Jezusa Mił…

Opublikowany przez Siostra Maria Helena Kowalska na 19 lutego 2018

 

Ze względu na rozbudowę Sanktuarium i napływ pielgrzymów główne uroczystości diecezjalne odbędą się w płockiej katedrze. O godzinie 18:00 Eucharystii przewodniczyć będzie bp Mirosław Milewski. Poprzedzi ją modlitewne godzinne czuwanie zatytułowane „Droga Miłosierdzia”, poprowadzone przez młodzież z Duszpasterstwa Akademickiego „Petroklezja”.

W obchodach rocznicy objawień uczestniczą nie tylko mieszkańcy Płocka, ale także czciciele Miłosierdzia Bożego, przybywający tradycyjnie na te uroczystości mimo zimowej aury z wielu miejscowości w Polsce.

Info za —> Faustyna.pl: Rocznica objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego w Płocku


Pierwszy obraz Jezusa Miłosiernego został namalowany w Wilnie w 1934 roku pod okiem samej Siostry Faustyny w pracowni Eugeniusza Kazimirowskiego, a wystawiony do publicznej czci po raz pierwszy w Ostrej Bramie w 1935 roku.

Rocznica objawienia obrazu Jezusa MiłosiernegoWieczorem, kiedy byłam w celi – zapisała w swym „Dzienniczku” św….

Opublikowany przez Siostra Maria Helena Kowalska na 18 lutego 2018

 

Od tego czasu powstało wiele obrazów. Najbardziej znany jest łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego pędzla Adolfa Hyły z kaplicy klasztornej Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia – Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Obraz ten powstał pod okiem krakowskiego kierownika duchowego Apostołki Bożego Miłosierdzia – o. Józefa Andrasza SJ, który poświęcił go w święto Miłosierdzia 16 kwietnia 1944 roku. Właśnie na tym wizerunku spełniły się słowa Jezusa wypowiedziane do Siostry Faustyny przy pierwszym objawieniu: Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie. Przed tym obrazem modlą się nie tylko pielgrzymi z całego świata, którzy fizycznie przybywają do tego świętego miejsca, ale także internauci korzystając z transmisji on-line oraz gigapikselowej prezentacji na stronie: www.faustyna.pl.

Info za —> Faustyna.pl: Rocznica objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego

© Copyright by Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia