PODZIEL SIĘ

27 kwietnia 2019 w Łodzi – Festyn Miłosierdz...

27 kwietnia 2019 w Łodzi – Festyn Miłosierdzia “Szlakiem Faustyny” i zawierzenie Miłosierdziu Bożemu diecezji i miasta

W wigilię święta Bożego Miłosierdzia – sobotę 27 kwietnia 2019 r., odbędzie się po raz kolejny Festyn Miłosierdzia “Szlakiem Faustyny” ku czci patronki miasta Łodzi – św. Siostry Faustyny.

– W tym roku przypada 95 rocznica niezwykłego spotkania-objawienia Pana Jezusa w parku „Weneckim” Helence Kowalskiej dziś Św. Faustynie i powołania Jej do wielkiej misji Apostołki Miłosierdzia. Będziemy się modlić, by Patronka Miasta i Święty Jan Paweł II byli dla Łodzian Orędownikami u Miłosiernego Boga i aby każdy z nas stawał się „iskrą miłosierdzia” – wskazuje organizator wydarzenia, proboszcz parafii św. Siostry Faustyny Kowalskiej w Łodzi, ks. Wiesław Potakowski.

Zobacz —> zaproszenie na Festyn Miłosierdzia w Łodzi

27 kwietnia 2019 w Łodzi - Festyn Miłosierdzia "Szlakiem Faustyny" i zawierzenie Miłosierdziu Bożemu diecezji i miasta

O godzinie 12.00 w Parku Słowackiego w Łodzi rozpoczną go występy artystów cyrkowych „Klaunik” – Artystyczne Centrum Rozrywki Rodzinnej oraz zespołu muzycznego Trubadurzy z Łodzi, a swoim świadectwem podzielą się członkowie wspólnoty charyzmatycznej „Skała”.

Około 15.00 uczestnicy Festynu przejdą w modlitewnej procesji “Drogą Faustyny” do archikatedry św. Stanisława Kostki drogą, którą św. Faustyna przemierzyła w czerwcu 1924 roku, po przerwanym tańcu, w czasie którego zobaczyła cierpiącego Jezusa. W katedrze, gdzie się modliła i usłyszała Jego słowa, by jechała do Warszawy i wstąpiła do klasztoru, nastąpi zawierzenie Miłosierdziu Bożemu diecezji i miasta Łodzi przez metropolitę łódzkiego abp. Grzegorza Rysia. Na zakończenie zostaną rozdane uczestnikom Festynu chleby miłosierdzia przygotowane przez łódzkich piekarzy.

Organizatorem wydarzenia od 2006 roku  jest parafia św. Siostry Faustyny Kowalskiej w Łodzi.

W Niedzielę Miłosierdzia, 28 kwietnia, Sumie Odpustowej o godz. 12.30 przewodniczył będzie ks. prałat Juliusz Lasoń.

Info za —> Faustyna.lodz.pl: Zapraszamy na Festyn Miłosierdzia! oraz Faustyna.pl: Festyn Miłosierdzia w Łodzi

Jako owoc I Łódzkiego Kongresu Świętej Faustyny każda IV niedziela miesiąca w parafii św. Siostry Faustyny Kowalskiej w Łodzi jest przeżywana jako: “Niedziela z Apostołem Miłosierdzia”.
W czwartą niedzielę kwietnia 2019, w Święto Miłosierdzia Bożego, parafianie spotkają się z s. Ritą Gvazdaityte z Wilna. Po każdej niedzielnej Eucharystii będzie okazja rozmawiać z Siostrą Ritą i podzielić się swoimi doświadczeniami wiary i miłosierdzia.

Info za —> Faustyna.lodz.pl: “Niedziela z Apostołem Miłosierdzia”