Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

2. Światowy Dzień Ubogich w Watykanie – Homi...

2. Światowy Dzień Ubogich w Watykanie – Homilia papieża Franciszka – 18 listopada 2018

„Wspiąć się ku Bogu i zejść do braci – oto kurs wskazany przez Jezusa. To są prawdziwe skarby życia” – mówił papież Franciszek podczas uroczystej Mszy św. z okazji II Światowego Dnia Ubogich w niedzielę 18 listopada 2018 r.. W liturgii w bazylice watykańskiej wzięło udział 6 tys. osób potrzebujących wraz z opiekunami niosącymi im na co dzień pomoc.

Papieska homilia była komentarzem do niedzielnej Ewangelii, o Jezusie idącym do uczniów po wzburzonych wodach jeziora, a jednocześnie odniesieniem do hasła tegorocznych obchodów: „Biedak zawołał, a Pan go usłyszał”.

Papież wskazał, że krzyk ubogich na świecie jest coraz silniejszy każdego dnia, ale jest mniej słyszany, „przyćmiony zgiełkiem nielicznych bogatych”.

Zobacz więcej —> Vaticannews.va: Wobec biedy chrześcijanin nie może stać obojętnie z założonymi rękami

Wideo —> Radio Maryja/TV Trwam: Homilia Ojca Świętego Franciszka wygłoszona podczas Mszy św. z okazji Światowego Dnia Ubogich

W 2. Światowym Dniu Ubogich 1,5 tys. ubogich i bezdomnych zjadło z papieżem Franciszkiem niedzielny obiad. Na ogromną jadalnię zamieniono aulę Pawła VI. Uroczysty posiłek w niedzielę 18 listopada 2018 r. sfinansowały rzymskie hotele i restauracje, a także stowarzyszenia na co dzień niosące pomoc potrzebującym.

Czytaj więcej —> Vaticannews.va: Papież zjadł obiad z ubogimi