Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

16. Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy do Sanktuar...

16. Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – 8 września 2018

8 września 2018 r. do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach przybyła 16. Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy. W tym roku hasłem Pielgrzymki było hasło roku kościelnego: “Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Najważniejszym punktem pielgrzymki była uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem arcybiskupa Marka Jędraszewskiego z udziałem duszpasterzy kolejarzy. Po skończonej Liturgii, metropolita krakowski poświęcił sztandar PKP.

Zobacz —> FOTORELACJĘ

Słowo wstępne skierował do wiernych kustosz Sanktuarium – ks. Franciszek Ślusarczyk. Podkreślił, że praca na kolei przypomina o tym, że każdy człowiek ma wyznaczony konkretny cel, który powinien realizować przy współpracy z Bogiem na wzór św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II.

Czytaj pełną relację / wideo —> Archidiecezja Krakowska: Kolejarze służą Polsce i polskiemu społeczeństwu

Zobacz też —> milosierdzie.pl: Zaproszenie na XVI Ogólnopolską Pielgrzymkę Kolejarzy

Pielgrzymka rozpoczęła się o godzinie 10.00 przy ołtarzu polowym wprowadzeniem ks. Ryszarda Marciniaka nt. „Boże drogi z Maryją do niepodległości Polski”. O 10.30 obyła się Droga krzyżowa w plenerze, a następnie, o godz. o 12.00 – zaplanowano centralny punkt pielgrzymki: Eucharystię, której przewodniczył abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

Pątnicy nawiedzili również kaplicę z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Siostry Faustyny, której powierzyli także osobiste intencje. Pielgrzymkę zakończyła modlitwa w Godzinie Miłosierdzia (15.00) i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Organizatorzy: Ogólnopolskie Duszpasterstwo Kolejarzy, Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich, Związki Zawodowe, Kierownictwa jednostek organizacyjnych z terenu Małopolski.

Info za —> Faustyna.pl: Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy | milosierdzie.pl: Zaproszenie na XVI Ogólnopolską Pielgrzymkę Kolejarzy