Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

113. rocznica urodzin św. Siostry Faustyny –...

113. rocznica urodzin św. Siostry Faustyny – Heleny Kowalskiej – 25 sierpnia 2018

25 sierpnia 2017 r. przypada 113. rocznica urodzin Helenki Kowalskiej – św. Siostry Faustyny, znanej w całym świecie Apostołki Bożego Miłosierdzia.

Urodziła się jako trzecie dziecko w rodzinie Marianny i Stanisława Kowalskich we wsi Głogowiec. W akcie chrztu świętego zapisano, że przyszła na świat o ósmej rano, a tego roku był to piątek. Mama Siostry Faustyny – Marianna z domu Babel – wspominała, że uświęciła jej łono, bo wcześniejsze porody o mało nie przypłaciła życiem, a kolejne dzieci rodziły się bez problemów. O Helence mówiła: „Błogosławione dziecko, najukochańsza córka”. Natomiast Siostra Faustyna nieustannie dziękowała Bogu za swoich rodziców, ludzi bogobojnych, prawych i pracowitych, którzy wychowywali swoje dzieci w duchu wiary i miłości Boga i ludzi.

113 rocznica urodzin św. Siostry Faustyny25 sierpnia br. przypada 113 rocznica urodzin Helenki Kowalskiej – św….

Opublikowany przez Siostra Maria Helena Kowalska Środa, 22 sierpnia 2018

 

Dzisiaj dom narodzin Apostołki Miłosierdzia Bożego należy do Sanktuarium jej urodzin i chrztu, a opiekują się nim siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia z klasztoru w Świnicach Warckich. Do miejsca jej narodzin przybywają pielgrzymi nie tylko z Polski, ale także innych krajów świata, wędrując szlakiem jej życia.

Info za —> Faustyna.pl: 113 rocznica urodzin św. Siostry Faustyny

© Copyright by Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia

Wideo —> Maskacjusz TV: Dom rodzinny św. Faustyny Kowalskiej – oprowadza ks. Janusz Kowalski