PODZIEL SIĘ

Życzenia przewodniczącego Konferencji Episkopatu P...

Życzenia przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski na nowy Rok Szkolny 2019/2020

– Kończy się Wasza letnia, wakacyjna przygoda, a zaczyna rok przygody z nauką i szkołą. Kolejny rok szkolny niech będzie dla Was, drodzy uczniowie, wędrówką przez fascynujący świat ludzkiej myśli. Życzę Wam dobrych i twórczych spotkań z Waszymi nauczycielami, wychowawcami i katechetami oraz wspaniałych, trwałych przyjaźni ze szkolnymi koleżankami i kolegami – powiedział abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, w poniedziałek 2 września 2019 roku.

Abp Gądecki przesłał życzenia wszystkim nauczycielom i uczniom na nowy, rozpoczynający się właśnie rok szkolny 2019/2020. Podkreślił, że szkoła powinna być nie tylko miejscem rozwoju intelektualnego, ale też duchowego. – To na rodzicach i wychowawcach spoczywa obowiązek nauczenia młodego pokolenia odróżniania dobra od zła oraz prawdy od kłamstwa – podkreślił Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Dodał, że życzy dzieciom i młodzieży, by dzięki nauce, którą zdobywają w szkole, potrafili później realizować swoje najśmielsze marzenia.

Abp Stanisław Gądecki życzył nauczycielom i uczniom rozpoczynającym nowy rok szkolny, aby nieustannie prowadził ich Duch Święty. – Życzę Wam na Nowy Rok Szkolny Bożego błogosławieństwa i zapewniam o swojej pamięci i modlitwie”– powiedział.

BP KEP

Posłuchaj Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski:

Info za —> BP KEP: Abp Gądecki: Szkoła miejscem rozwoju intelektualnego i duchowego