PODZIEL SIĘ

Życie i nadzieja – O książce “Przeżyć,...

Życie i nadzieja – O książce “Przeżyć, by żyć” w serwisie moznaprzeczytac.pl

Po jej  lekturze poczułem szczególną sympatię do ks. Chrzanowskiego, choć nie słyszałem o nim wcześniej – pisze Przemysław Sobolewski w recenzji książki „Przeżyć, by żyć. Opowieść o wierze, miłości i uzdrowieniu” ks. Marka Chrzanowskiego FDP i Patrycji Michońskiej-Dynek na łamach serwisu internetowego moznaprzeczytac.pl.

Nie jest to typowy wywiad – rzeka, którego celem jest opisanie pełnej historii życia jego bohatera – ks. Marka…

Opublikowany przez MoznaPrzeczytac.pl Wtorek, 23 kwietnia 2019

 

Zobacz więcej o książce —> Przeżyć by żyć. Opowieść o wierze, miłości i uzdrowieniu

– W tej historii nie ma nawet cienia niepotrzebnej sensacji, a temat choroby pojawia się niejako przy okazji, mimochodem, jako element (paradoksalnie) opowieści o życiu, nie śmierci – pisze Sobolewski. I przyznaje, że “książka pełna jest życia oraz nadziei – nie tylko na lepsze jutro, ale i lepsze dziś”.

Autor recenzji wskazuje, że choć nie przypadły mu do gustu wiersze ks. Marka Chrzanowskiego, bo w ogóle nie lubi współczesnej poezji, to jednak uważa za najważniejsze, że wiersze trafiają do innych ludzi, że mają swych odbiorców.

A jeśli chodzi o plusy? Sobolewski odnalazł w książce wiele życiowych prawd, takich dla siebie. Na przykład tę, że “dobrą nauką pokory jest unikanie doradzania drugiemu człowiekowi”, bo “każdy z nas jest niepowtarzalnym bytem i nie zawsze ta sama recepta sprawdzi się w przypadku różnych ludzi”.  Inna prawda wyłowiona z książki to to, że “nierzadko wystarczy po prostu wysłuchać tego, co ktoś ma do powiedzenia”.

– Zaskakuje mnie szlachetna prostota myślenia ks. Marka, która jest dla mnie – przyznaję – czymś nieco egzotycznym – napisał Sobolewski. A na dowód przytoczył słowa ks. Marka: „Bo niektórzy nie wierzą i się nie modlą, i się dziwią, że nie wierzą”.

– Taki jest właśnie ks. Marek Chrzanowski, który niepostrzeżenie stał się dla mnie ks. Markiem. To najlepszy dowód na to, że jego misja docierania do ludzi za pośrednictwem różnych mediów i nośników ma rację bytu – czytamy w recenzji.

Zachęcamy do przeczytania całej recenzji —> w serwisie moznaprzeczytac.pl

Zobacz też:

Ks. Marek Chrzanowski FDP na Misericors.org

Strona internetowa ks. Marka

Profil ks. Marka na Facebooku