Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Zrób “Selfie dla Maryi” – dołącz...

Zrób “Selfie dla Maryi” – dołącz do Mozaiki Wizerunku Częstochowskiego!

Ojciec Tomasz Tlałka, paulin, inicjator akcji ‘Selfie dla Maryi’:

Rok 2017 to czas Jubileuszu 300-lecia Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Wydarzenie koronacji miało miejsce w 8 września 1717 r. Korony przesłał papież Klemens XI. Było to pierwsze w świecie takie wydarzenie poza Rzymem.

Dziś pragniemy ukoronować Maryję już nie złotymi koronami, ale naszym ewangelicznym życiem. Pragniemy być Jej „Żywą Koroną”. Aby tak się stało potrzeba nam nawrócenia. Dlatego też chcemy złożyć Maryi nasze duchowe dary – to one najbardziej ukazują, czy Maryja króluje w naszym życiu.

Zapraszamy do inicjatywy „Selfie dla Maryi”. Zbudujmy z naszych zdjęć Mozaikę Wizerunku Częstochowskiego. Pragniemy przez to wyrazić, że chcemy być Obliczem Maryi. Nadsyłanie zdjęć połączone jest ze składaniem duchowych darów dla Matki Bożej – bo tylko nasze starania o przemianę życia według Ewangelii mogą być prawdziwym diamentem w Koronie Maryi. Wizerunek Maryi z naszych zdjęć zostanie umieszczony na jasnogórskich wałach podczas głównych uroczystości jubileuszowych 26 sierpnia w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej oraz zaistnieje w Internecie, aby każdy z nas mógł się odnaleźć w Obliczu Maryi.

Do Inicjatywy dołączyli już: kardynałowie Kazimierz Nycz i Stanisław Dziwisz; Prymas Polski abp Wojciech Polak; abp Henryk Hoser; abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce, a ze świata kultury – Radosław Pazura i Dorota Chotecka-Pazura, Darek Malejonek. Wszyscy oni zapraszają do dołączenia do „Selfie dla Maryi”.

Bardzo prosty, intuicyjny formularz do wysyłania zdjęć i duchowych darów znajduje się na stronie: www.koronamaryi.pl

*

W celu stworzenia mozaiki, paulini przewidują wykorzystanie ok. 50 tysięcy zdjęć. Do ich przesyłania zachęcają wszystkich. Wciąż przyjmowane są także tradycyjne zdjęcia papierowe. Zdjęcia zbierane są do 15 sierpnia.

Jubileusz obchodzony jest pod hasłem „Żywa Korona Maryi”, które przypomina, że nie tylko nałożone 300 lat temu papieskie korony, ale i współcześni Polacy, poprzez staranie o nawrócenie, pragną być diamentem w koronie Maryi. Paulini zachęcają do wielkiej mobilizacji duchowej. Pomóc mają w tym różne propozycje m.in. Wieczory Maryjne, strefa świadectw czy darmowa aplikacja „Diament z korony”.

Funkcjonuje także specjalny kanał na YouTube z katechezami, co znaczy żyć według Ewangelii.

Info za —> Biuro Prasowe Jasnej Góry: ‘Selfie dla Maryi’ – zapraszamy do nadsyłania zdjęć


Wesprzyj Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki:

300x250_