Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Zmarł o. Stanisław Jarosz, paulin, Krajowy Moderat...

Zmarł o. Stanisław Jarosz, paulin, Krajowy Moderator Dzieła Duchowej Adopcji – 19 listopada 2022

W dniu 19 listopada 2022 r. zmarł o. Stanisław Jarosz, paulin, Krajowy Moderator Dzieła Duchowej Adopcji. Pełniąc różne funkcje i posługi w Zakonie Paulinów był niezwykle zaangażowany w obronę życia dzieci nienarodzonych przez modlitwę różańcową. Przez wiele lat związany z Jasną Górą. Miał 69 lat, 49 lat życia zakonnego, 43 lata życia kapłańskiego.

W ostatnich latach o. Stanisław Jarosz OSPPE posługiwał jako proboszcz i kustosz Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Brdowie w województwie wielkopolskim.

Pogrzeb o. Stanisława Jarosza OSPPE odbędzie się w dniu 23 listopada 2022 r. o godz. 12.00 w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Czerwiennym-Bachledówce. Tam też, na cmentarzu parafialnym, w paulińskim grobowcu, zakonnik zostanie pochowany.

Msza św. żałobna odprawiona zostanie także 22 listopada 2022 r. o godz. 11.00 w Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Brdowie.

Krajowym Moderatorem Dzieła Duchowej Adopcji o. Stanisław Jarosz OSPPE został mianowany przez Konferencję Episkopatu Polski w 2017 r.

Inicjatorami powstania w Polsce Duchowej Adopcji byli świeccy skupieni we wspólnocie „Straż Pokoleń” przy paulińskim kościele Świętego Ducha w Warszawie, skąd, co roku wyrusza piesza pielgrzymka na Jasną Górę i gdzie śp. o. Stanisław posługiwał. W tym kościele, 2 lutego 1987 r. zostały złożone pierwsze przyrzeczenia Duchowej Adopcji. O. Jarosz podkreślał, że Duchowa Adopcja jest w ludziach, w sercach. – To modlitwa, więc ona działa w sercach ludzi modlących się, ratujemy życie i ratujemy tych, którzy podjęli się modlitwy, bo modlitwa do nich wraca – podkreślał i dodawał, że „my jesteśmy bezradni, to Bóg zwycięża”.

W 1995 roku rozpoczął pracę Centralny Ośrodek Krzewienia Duchowej Adopcji na Jasnej Górze.

Duchowa adopcja to dziewięciomiesięczna modlitwa w intencji życia zagrożonego w łonie matki. Dla Polaków jest ona także formą osobistego wypełnienia Jasnogórskich Ślubów Narodu. Polega na indywidualnym modlitewnym zobowiązaniu podjętym w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Osoba odmawia jedną dowolnie wybraną tajemnicę Różańca oraz specjalną modlitwę w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy wierni mogą dołączyć dodatkowe wyrzeczenie np. post czy działania charytatywne.

Info i foto na podstawie —> Izabela Tyras @JasnaGóraNew: Zmarł paulin o. Stanisław Jarosz, Krajowy Moderator Dzieła Duchowej Adopcji oraz Pogrzeb o. Stanisława Jarosza – 23 XI na Bachledówce


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja