Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Zakończenie 29. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i...

Zakończenie 29. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży – 14 lipca 2017

Uroczyste zakończenie 29 Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży miało miejsce w piątek, 14 lipca 2017 r. na terenie Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Zwieńczeniem uroczystości była Msza Święta o godzinie 20:00 w Świątyni Opatrzności Bożej, przy grobie o. Józefa Jońca SP, założyciela i propagatora idei Parafiady.

W czasie gali wręczono nagrody dla najbardziej wszechstronnych reprezentacji parafiadowych. W kategorii reprezentacji zagranicznych zwyciężyła Dolina-Ukraina. W kategorii reprezentacji polskich zwyciężyła grupa ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi Pomnika Tysiąclecia Państwa Polskiego im. Michała Drzymały w Wolsztynie.

Do namiotu spotkań na SGGW przybyli przedstawiciele instytucji rządowych, oraz partnerów, dzięki wsparciu których możliwe było zorganizowanie tegorocznej Parafiady. Obecny byli m.in. p. Dorota Ognicha – dyrektor Biura Sportu m. ST. Warszawy, która odczytała okolicznościowy list skierowany do parafiadowiczów przez Prezydent Miasta, Hannę Gronkiewicz-Waltz. Gorącymi oklaskami parafiadowicze podziękowali Rektorowi SGGW – p. Wiesławowi Bielawskiemu, oraz kanclerzowi SGGW – p. Władysławowi Skarżyńskiemu za wsparcie tegorocznej Parafiady. Rektor SGGW wyraził podziękowanie i gratulacje dla organizatorów Parafiady.

Duchowe zakończenie 29. Parafiady miało miejsce w Świątyni Opatrzności Bożej. Podczas Mszy św. kapelan Parafiady, o. Rafał Roszer SP, podkreślił znaczenie słowa „dziękuję” wypowiedziane pod koniec Parafiady w stosunku do Boga, organizatorów, wolontariuszy i uczestników. Nawiązał też do postaci św. Józefa Kalasancjusza i zaapelował do młodych: „Nigdy nie wstydź się Jezusa, nigdy nie wstydź się zrobić znaku Krzyża św. przy innych, nigdy nie wstydź się tego, że się modlisz rano i wieczorem. Bądź z tego dumny, bądź z tego powodu radosny, bo taki jest chrześcijanin”. 

Na zakończenie reprezentacja Parafiady złożyła kwiaty przy grobie o. Józefa Jońca SP, założyciela i propagatora idei Parafiady.

29. Parafiada w liczbach:
– 1358 uczestników
– 37 reprezentacji z Polski
– 55 reprezentacji zagranicznych
– 69 wolontariuszy

Filar teatralny na zakończeniu 29. Parafiady:
– 76 młodych śpiewaków w konkursie wokalnym
– 138 artystów w konkursie plastycznym
– 240 uczestników w 2 konkursach plastycznych

Filar sportowy na zakończenie 29. Parafiady:
– 13 dyscyplin sportowych
– 16 konkurencji sportowych
– rozdano 300 medali  i 136 pucharów
– najwięcej uczestników zgromadziły rozgrywki badmintona – łącznie 204 uczestników

Filar świątynia na zakończenie 29. Parafiady:
– 325 uczestników w 2 konkursach wiedzowych
– 66 uczestników konkursu piosenki Sacro Song
– 163 prace plastyczne na konkursie plastycznym

Info za —> parafiada.pl: Zakończenie 29. Parafiady oraz Radio Watykańskie: Zakończenie 29. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży