Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Zachęcam do modlitwy różańcowej w rodzinach i wspó...

Zachęcam do modlitwy różańcowej w rodzinach i wspólnotach – Rzecznik Episkopatu Polski

Powierzajmy Matce Bożej Ojca Świętego Franciszka, naszą Ojczyznę, polskich biskupów, cały Kościół w Polsce, w tym nasze rodziny. Módlmy się też o ustanie pandemii i o pokój na świecie – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ, zachęcając do październikowej modlitwy różańcowej w swoich rodzinach i wspólnotach.

Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!


„Różaniec jest jedną z najbardziej popularnych modlitw na świecieˮ – powiedział rzecznik KEP. Przypomniał, że była to modlitwa umiłowana przez Ojca Świętego Jana Pawła II, który w 2002 roku dołączył do różańca także czwartą część – tajemnice światła i w tym samym roku ogłosił Rok Różańca Świętego. „Również Ojciec Święty Franciszek wielokrotnie wzywał i apelował o modlitwę różańcową, szczególnie w październiku, który w tradycji Kościoła jest poświęcony Matce Bożejˮ- podkreślił ks. Leszek Gęsiak SJ.

Posłuchaj:

Zobacz też —> Nabożeństwa różańcowe w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – Także online

Przypomniał, że różańcem modlił się często niedawno beatyfikowany Prymas Tysiąclecia kard. Stefan Wyszyński. A do jego odmawiania wzywała Matka Boża w czasie objawień, m.in. w Lourdes, w La Salette czy w Fatimie. Rzecznik Episkopatu powiedział, że chociaż różaniec nie może zastąpić Mszy Świętej czy uczestnictwa w innych celebracjach liturgicznych, jest jednak „wspaniałym i potężnym sposobem przeżywania naszej wiary w łączności z Maryjąˮ.

Rzecznik Episkopatu zauważył, że w tym roku październik obfituje w ważne dla Kościoła w Polsce i na świecie wydarzenia. Wymienił wizytę ad limina apostolorum polskich biskupów oraz XVI Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów poświęcone synodalności.

„Zachęcam zatem do tego, aby włączyć do codziennej modlitwy różańcowej w swoich rodzinach i wspólnotach intencje tych ważnych dla Kościoła spotkań. Powierzajmy Matce Bożej Ojca Świętego Franciszka, naszą Ojczyznę, polskich biskupów, cały Kościół w Polsce, w tym nasze rodziny. Módlmy się też o ustanie pandemii i o pokój na świecieˮ – powiedział.

Info i audio za —> BP KEP: Rzecznik Episkopatu: zachęcam do modlitwy różańcowej w rodzinach i wspólnotach

Zobacz:

Różaniec ze św. Faustyną – Tajemnice radosne

Różaniec ze św. Faustyną – Tajemnice światła

Różaniec ze św. Faustyną – Tajemnice bolesne

Różaniec ze św. Faustyną – Tajemnice chwalebne


Odwiedź serwis Get Mercy – zobacz mapę sanktuariów Bożego Miłosierdzia, znajdź najbliższe!

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja