Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Z ufnością módlmy się do Jezusa Miłosiernego ̵...

Z ufnością módlmy się do Jezusa Miłosiernego – Papież Franciszek do Polaków podczas audiencji środowej – 15 kwietnia 2020

W pozdrowieniach po audiencji generalnej w środę, 15 kwietnia 2020 r., papież Franciszek życzył głębokiego przeżywania orędzia paschalnego, wierności sakramentowi Chrztu oraz bycia radosnymi świadkami Chrystusa umarłego i zmartwychwstałego. Zachęcił do stałego wpatrywania się w Pana, który zwyciężył śmierć oraz wezwał do przyjęcia cierpień oraz prób życiowych jako cennej okazji do uczestnictwa w odkupieniu i zbawieniu. Zwracając się do Polaków, Ojciec Święty przypomniał, że w najbliższą niedzielę – 19 kwietnia 2020 – będziemy obchodzić Święto Bożego Miłosierdzia.

Serdecznie pozdrawiam Polaków. W niedzielę będziemy obchodzili święto Bożego Miłosierdzia. Św. Jan Paweł II ustanowił je, odpowiadając na prośbę Pana Jezusa przekazaną św. Faustynie: «Pragnę, aby święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz. Nie zazna ludzkość spokoju, dopokąd nie zwróci się do źródła miłosierdzia Mojego» – przypomniał Franciszek, cytując «Dzienniczek» (699). – Z ufnością módlmy się do Jezusa Miłosiernego za Kościół i za całą ludzkość, szczególnie za tych, którzy cierpią w tym trudnym czasie. Niech Chrystus Zmartwychwstały ożywi w nas nadzieję i ducha wiary. Z serca wam błogosławię.

Info za —> Radio Watykańskie/ ks. Krzysztof Ołdakowski SJ / episkopat.pl: Papież Franciszek do Polaków: Miłosierdzie jest ucieczką i schronieniem

Wideo / Tekst katechezy papieskiej —> Radio Maryja/TV Trwam: Audiencja generalna Ojca Świętego Franciszka 15.04.2020

– Prawdziwy pokój i autentyczna równowaga wewnętrzna wypływają z Chrystusowego daru, który pochodzi z Jego krzyża i rodzi nową ludzkość” – powiedział Ojciec Święty podczas audiencji ogólnej, która była transmitowana z Biblioteki Pałacu Apostolskiego. Katechezę poświęcił siódmemu błogosławieństwu mówiącym o osobach „wprowadzających pokój”, które zostają ogłoszone dziećmi Bożymi.

Czytaj więcej —> vaticannews.va: Papież: potrzeba powszechnej płacy podstawowej


Obejrzyj pełną transmisję audiencji generalnej papieża Franciszka w dniu 15 kwietnia 2020:

(początek polskiej części audiencji od 38:53 minuty)

Zobacz też —> Święto Miłosierdzia Bożego – geneza, historia i obietnice Pana Jezusa