Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Współczujemy i modlimy się za poszkodowanych przez...

Współczujemy i modlimy się za poszkodowanych przez orkan “Ksawery” – abp Stanisław Gądecki

Przekazujemy wyrazy współczucia i zapewniamy o modlitwie za ofiary śmiertelne i poszkodowanych przez orkan “Ksawery”, który w nocy z 5 na 6 października br. przeszedł nad Polską – podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita poznański abp Stanisław Gądecki. Zachęcił także do włączenia się w akcję pomocową, którą prowadzi Caritas Polska.

„Pragnę podziękować wszystkim, którzy niosą pomoc poszkodowanym – służbom ratunkowym, ale także osobom prywatnym, które włączają się w różnorodne działania pomocowe. Kościół w Polsce zachęca do wspierania dotkniętych przez wczorajsze nawałnice” – dodał abp Gądecki.

Tragiczny bilans orkanu “Ksawery”, to dwie ofiary śmiertelne, 39 osób rannych, tysiące domów bez prądu, dziesiątki uszkodzonych budynków. Największe szkody zanotowano w województwach lubuskim i wielkopolskim, dolnośląskim i śląskim.

Caritas Polska przypomina, że ofiary zarówno orkanu “Ksawery” jak i sierpniowej wichury można wesprzeć wysyłając SMS z hasłem WICHURA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub dokonując wpłaty na konto Caritas Polska  PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 – z dopiskiem WICHURA.

Info za —> BP KEP: Przewodniczący Episkopatu: współczujemy i modlimy się za poszkodowanych przez orkan Ksawery