PODZIEL SIĘ

Wprowadzenie relikwii św. Faustyny Kowalskiej do n...

Wprowadzenie relikwii św. Faustyny Kowalskiej do narodowego centrum modlitwy i dzieł miłosierdzia w Elele w Nigerii – 10-11 kwietnia 2019

Elele

W dniach 10 i 11 kwietnia 2019 r. odbyły się uroczystości związane z wprowadzeniem relikwii św. Siostry Faustyny Kowalskiej do narodowego centrum modlitwy i dzieł miłosierdzia w Elele (The National Pilgrimage Centre of Eucharistic Adoration and Special Marian Devotion), w Nigerii. W uroczystościach uczestniczyła delegacja z Polski.

Uroczyste wprowadzenie relikwii św. Faustyny w NigeriiW dniach 10-11 kwietnia br. odbędą się uroczystości związane z…

Opublikowany przez Siostra Maria Helena Kowalska Poniedziałek, 8 kwietnia 2019

 

Strona internetowa Centrum w Elele —> www.pilgrimagecentreelele.org

Świętą Faustynę witali nie tylko mieszkańcy Nigerii i sąsiednich krajów, ale także zaproszeni goście z innych krajów Afryki i Europy, a wśród nich abp Antonio Guido Filipazzi, nuncjusz apostolski w Nigerii, oraz s. Maria Vianneya Dąbrowska i s. Maria Rosa Kmiecik z klasztoru Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia w Łagiewnikach, które dzieliły się bogactwem duchowym i misją Apostołki Bożego Miłosierdzia.

Info za —> Faustyna.pl: Uroczyste wprowadzenie relikwii św. Faustyny w Nigerii

Centrum pielgrzymkowe w Elele powstało w buszu, na odludziu, a dziś przyciąga tysiące pielgrzymów z różnych stron Afryki. Rocznie w Elele modli się ok. 2 mln wiernych. Założycielem sanktuarium jest o. Emmanuel Edeh, który już w seminarium duchownym miał widzenie, w którym Jezus poprosił go, by w kraju targanym wewnętrznymi niepokojami i wyniszczającymi wojnami powstało miejsce, gdzie Nigeryjczycy odnajdą pokój i nadzieję. Kamień węgielny centrum został poświęcony przez Jana Pawła II. Tamtejsza ludność darzy wielką czcią polskiego papieża, który dwa razy odwiedził ich kraj.

Czytaj więcej —> ekai.pl: Relikwie św. Faustyny trafiły do narodowego centrum pielgrzymkowego w Nigerii