Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Włączmy się w akcję “Adoptuj Medyka” &...

Włączmy się w akcję “Adoptuj Medyka” – Bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny Episkopatu Polski – 22 marca 2020

– Zachęcam do włączenia się w akcję „Adoptuj Medyka”, czyli do modlitwy w intencji służb medycznych, które walczą z epidemią koronawirusa – podkreślił Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur Miziński w niedzielę, 22 marca 2020 r.

Osoby, które chcą uczestniczyć w inicjatywie „Adoptuj Medyka”, podejmują codzienną modlitwę za osobę pracującą w służbie zdrowia na czas trwania epidemii. Może być to np. lekarz, pielęgniarka, technik, laborant, ratownik, a także ci, którzy pełnią inne funkcje. „Pan Bóg tylko wie, kogo konkretnie obejmuje nasza duchowa adopcja. Ważne, by modlitwa była regularna, może być nią np. dziesiątek różańca” – powiedział bp Miziński.

Polecamy:

Modlitwa do św. Łukasza – patrona Służby Zdrowia

Koronka do Miłosierdzia Bożego – Jak się nią modlić?

„Przy tej okazji serdecznie dziękuję wszystkim pracownikom służby zdrowia za ogromny wysiłek, który obecnie wkładają w pomoc chorym i przeciwdziałanie rozwojowi epidemii koronawirusa. Doceńmy ich wielkie poświęcenie. Pracują oni obecnie w bardzo trudnych warunkach. Módlmy się za nich i za ich rodziny. Okazujmy im naszą wdzięczność i wsparcie” – powiedział Sekretarz Generalny Episkopatu.

„Zachęcam także księży do tego, by – w miarę możliwości – odprawiali Msze Święte w intencji pracowników służby zdrowia” – dodał bp Miziński.

Posłuchaj bpa Artura Mizińskiego:

Info i audio za —> BP KEP: Sekretarz Episkopatu: włączmy się w akcję „Adoptuj Medyka” 

Zobacz też —> Suplikacja “Święty Boże, Święty Mocny…”

Siostry Matki Bożej Miłosierdzia z Sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach podejmują akcję: „Adoptuj Medyka”…

Zobacz więcej —> Faustyna.pl: „Adoptuj Medyka”