PODZIEL SIĘ

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2018 – 25. ...

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2018 – 25. edycja ekumenicznej akcji Caritas

Świeca tworzy polskie wigilie. Przez 25 lat zapalono około 50 milionów świec na polskich stołach w kraju i za granicą –  podkreśla ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska. W czwartek, 29 listopada 2018 r. w Warszawie zainaugurowano XXV edycję ogólnopolskiej, ekumenicznej akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

Zobacz więcej —> Caritas.pl: Świeca Caritas po raz 25. rozświetli polską Wigilię

Jak podkreślają organizatorzy akcji, świeca Caritas „to nie tylko płomień na stole wigilijnym, ale przede wszystkim realna pomoc potrzebującym i uwrażliwianie na potrzeby tych, którzy są w potrzebie”.

Od 19 lat Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom jest wspólnym, ekumenicznym dziełem tworzonym przez Caritas Kościoła Katolickiego, Diakonię Kościoła Ewangelickiego i Eleos Polskiego Kościoła Prawosławnego. Dzięki zebranym środkom Caritas daje potrzebującym dzieciom możliwość wakacyjnego wypoczynku, ciepłego posiłku, zwiększa ich szanse edukacyjne, pomaga w leczeniu i rehabilitacji oraz ratuje w sytuacjach bez wyjścia.

Akcję można wesprzeć, nabywając Świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w parafiach w całej Polsce lub dokonując wpłaty na konto. Można również wysłać SMS charytatywny o treści WIGILIA na numer 72052.

Oficjalny serwis Akcji —> wigilijnedzielo.caritas.pl

Inauguracja XXV edycji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom miała miejsce 29 listopada 2018 r.  w Centrum Luterańskim przy ul. Miodowej 21 w Warszawie. Wzięli w niej udział: ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska, Wanda Falk, dyrektor Diakonii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, Biruta Przewłocka-Pachnik, prezes Diakonii Kościoła Ewangelicko-Reformowanego i ks. Doroteusz Sawicki, dyrektor Prawosławnego Metropolitalnego Ośrodka Miłosierdzia Eleos.

Świecę Caritas można odpalić od Betlejemskiego Światła Pokoju, roznoszonego przez harcerzy ze Związku Harcerstwa Polskiego. Dostępne ono  będzie od 17 grudnia w miejscach wskazanych na specjalnie przygotowanej —> Mapie Światła.

Info za —> Caritas Polska/ BP KEP: 25 edycja akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”

fot. Caritas Polska