PODZIEL SIĘ

Wielki Tydzień 2018 w Kalwarii Zebrzydowskiej R...

Wielki Tydzień 2018 w Kalwarii Zebrzydowskiej – Zaproszenie Kustosza Sanktuarium Pasyjno – Maryjnego

Publikujemy treść zaproszenia o. Konrada Cholewy OFM, Kustosza Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej do udziału w obchodach Wielkiego Tygodnia.

Już w najbliższą niedzielę rozpoczną się w Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej obchody Wielkiego Tygodnia – Chwalebne Misterium Męki Pańskiej.

Opublikowany przez Archidiecezja Krakowska 22 marca 2018


 

Siostry i Bracia,
Przyjaciele Kalwaryjskiego Sanktuarium,
Kochani Pielgrzymi!

Przeżywamy czas Wielkiego Postu. Jest to okres Roku Liturgicznego, w którym śpiewamy w naszych świątyniach Gorzkie Żale, rozpamiętujemy Mękę naszego Pana Jezusa Chrystusa przechodząc stacjami Drogi Krzyżowej, uczestniczymy w rekolekcjach, podejmujemy osobiste i wspólnotowe wyrzeczenia i umartwienia, próbujemy bardziej wniknąć w nasze serca, aby zobaczyć ich kondycję i wpuścić do nich łaskę Bożego Miłosierdzia. Te wszystkie praktyki i nabożeństwa nie tylko przybliżają nas do najważniejszych wydarzeń z życia Pana Jezusa, ale przede wszystkim przygotowują na kolejne ich przeżycie w czasie Triduum Paschalnego. Śmierć i Zmartwychwstanie Pana to największe tajemnice naszej wiary. Chrystus pragnie, abyśmy razem z Nim przeszli przez tajemnicę śmierci, abyśmy zadając śmierć grzechowi przeszli do nowego życia, lepszego życia, które On nam proponuje. To jest nasze chrześcijańskie powołanie!

W Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej, oprócz organizowania tradycyjnych nabożeństw wielkopostnych, rozpoczęliśmy także przygotowania do odpustu Wielkiego Tygodnia i związanych z nim Misteriów Męki Pańskiej, w których tak licznie, co roku, uczestniczą dziesiątki tysięcy pątników z całej Polski i z za granicy. Naszym pragnieniem jest, aby tu na Kalwarii, kolejny już raz, te Święte Wydarzenia przybliżyły do Serca Jezusa i Jego Matki jak największą liczbę ludzkich serc. Już dziś prosimy dobrego Boga, aby pielgrzymowanie na Kalwarię, szczególnie w tym wyjątkowym czasie, przyniosło każdemu pątnikowi z osobna i całym rodzinom pokój, radość i nadzieję na lepsze dni.

Jako opiekunowie Polskiej Jerozolimy zapraszamy każdego i każdą z Was, Siostry i Bracia, do udziału w obchodach Wielkiego Tygodnia, które tradycyjnie rozpoczniemy w Niedzielę Palmową poświęceniem palm o godz. 10.45, a następnie o godz. 15.00 scenami Misteriów: wjazdem Pana Jezusa do Jerozolimy na osiołku i wyrzuceniem przekupniów ze świątyni. Od Wielkiej Środy do Wielkiego Piątku będziemy przemierzać Kalwaryjskie Dróżki, by wpatrując się w sceny Misteriów rozpamiętywać Mękę Chrystusa. Zapraszamy szczególnie do udziału w Drodze Krzyżowej w Wielki Piątek i wysłuchanie pasterskiego słowa przy kaplicy „U Piłata”, które wygłosi nasz drogi Metropolita, Ks. Abp Marek Jędraszewski. Przybądźmy jak najliczniej, aby razem z naszym Pasterzem modlić się w tym dniu. Jak co roku, w Wielki Piątek nie zabraknie także Ks. Bpa Jana Szkodonia, który od wielu lat staje razem z nami na pątniczym szlaku ku Golgocie, wspiera nas w tych wydarzeniach i modli się razem z nami.

Siostry i Bracia, dziękując Wam za każdy przejaw życzliwości i troski o Kalwarię, o Sanktuarium Matki Bożej i Dróżki, pragniemy złożyć najlepsze życzenia z racji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. Tamta noc była wielka i tamten poranek był wielki, bo w nich Chrystus powstał z grobu, pokonał śmierć i szatana, pokazał, że miłość zawsze zwycięża.

Każdy z nas ma do pokonania w życiu swoją własną drogę. Czasem ta droga prowadzi przez różne „golgoty”. Ale na końcu każdej drogi stoi Zmartwychwstały Jezus ze swoim zapewnieniem: „Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”. Życzymy Wam, Siostry i Bracia, abyście stojąc przy pustym grobie Jezusa w poranek Wielkanocny usłyszeli Paschalne Słowa: „Nie bójcie się. Nie ma Go tu. Zmartwychwstał jak zapowiedział”. Niech do każdego z nas dotrze Słowo życia, które przynosi dobrą nowinę, zmienia historię i daje nadzieję.

Do zobaczenia na Kalwaryjskiej Górze w Sanktuarium Pasyjno – Maryjnym!

o. Konrad Cholewa
Kustosz Sanktuarium


Info za —> Archidiecezja Krakowska: Obchody Wielkiego Tygodnia w Kalwarii Zebrzydowskiej – zaproszenie od Kustosza Sanktuarium

Serwis internetowy Sanktuarium —> kalwaria.eu

Wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy – rozpoczęło się Misterium Męki Pańskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Opublikowany przez Archidiecezja Krakowska 25 marca 2018