Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Wielki Piątek w Watykanie – Droga Krzyżowa z...

Wielki Piątek w Watykanie – Droga Krzyżowa z papieżem Franciszkiem – 10 kwietnia 2020

Tegoroczna Droga Krzyżowa, którą zwykle papież Franciszek prowadził w Koloseum, ze względu na pandemię koronawirusa przeszła wokół kolumnady Berniniego na placu św. Piotra. Razem z Papieżem w Wielki Piątek, 10 kwietnia 2020 roku, modlili się m.in. więźniowie z zakładu karnego Due Palazzi w Padwie. Na zakończenie Franciszek nie wygłosił przemówienia.

Zobacz też —> Wielki Piątek w Watykanie – Liturgia Męki Pańskiej – 10 kwietnia 2020

Rozważania poszczególnych stacji zostały przygotowane przez pięciu osadzonych, rodzinę, której członka zamordowano oraz przez córkę osoby skazanej na dożywocie. Autorami kolejnych są też: pedagog zakładu karnego, funkcjonariusz straży więziennej, katecheta, ksiądz, brat zakonny, wolontariusz oraz policjant.

Na nabożeństwo przyniesiono krzyż Świętego Marcelego z jednego z rzymskich kościołów. Krucyfiks, przed którym już kilka razy modlił się Franciszek, noszono przez Wieczne Miasto w procesjach w XVI wieku w czasie zarazy.

Zobacz więcej —> Radio Maryja: Watykan: bezprecedensowa Droga Krzyżowa w czasach pandemii |vaticannews.va: Droga Krzyżowa: medytacje pisane z więzienia

Wideo —> Radio Maryja/TV Trwam: Droga Krzyżowa z Watykanu