Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Wielki Piątek w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w ...

Wielki Piątek w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – 30 marca 2018

Wielki Piątek to jedyny dzień w roku, w którym nie ma Eucharystii, ponieważ najdoskonalszą ofiarę z samego siebie złożył na Golgocie Jezus Chrystus.

W Wielki Piątek w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach w sposób szczególnie uroczysty celebrowana jest o 15:00 modlitwa w chwili konania Jezusa na krzyżu (Godzina Miłosierdzia) i rozpoczęcie nowenny przed świętem Miłosierdzia (transmisja na stronie: www.faustyna.pl oraz www.milosierdzie.pl).

Po nowennie ok. 15:30 odbędzie się nabożeństwo Drogi krzyżowej.

Wielkopiątkowa Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się w bazylice o godzinie 18:00. Po adoracji Krzyża i Komunii św. wyruszy procesja eucharystyczna do Grobu Pańskiego, który tradycyjnie jest przygotowywany w klasztorze, w kaplicy Męki Pańskiej. Tam będzie nieustanna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą rozpoczną „Gorzkie żale”.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych.

Zdrój miłosierdzia Mojego został otwarty na oścież włócznią na krzyżu dla wszystkich dusz, nikogo nie wyłączyłem (Dz. 1182) – powiedział Pan Jezus do św. Siostry Faustyny w jednym z wielu objawień związanych z Jego męką.

Info za —> Faustyna.pl: Wielki Piątek

Zobacz też —> Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego – wprowadzenie