Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Wesprzyj poszkodowanych przez burze i wichury R...

Wesprzyj poszkodowanych przez burze i wichury – Apel Caritas Polska

Caritas Polska uruchomiła zbiórkę środków na rzecz poszkodowanych w wyniku zniszczeń, jakie spowodowały burze i nawałnice, które przeszły nad Polską. Tragiczne w skutkach nawałnice występowały w województwach: dolnośląskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim i pomorskim.  Są zabici i kilkadziesiąt osób rannych… Strażacy interweniowali ponad 6 tysięcy razy.

(…) W odpowiedzi na pilne potrzeby poszkodowanych Caritas Polska przeznaczyła 30 000 zł – pieniądze pochodziły ze specjalnego funduszu klęsk żywiołowych. Ze smutkiem przyjmujemy informacje przychodzące do nas z diecezji o tragicznej sytuacji po ostatnich wichurach i burzach, które przeszły nad Polską. Apelujemy o włączenie się w zbiórkę na rzecz osób poszkodowanych i niepozostawanie obojętnym na ich los. – zaapelował wicedyrektor Caritas Polska, ks. Marek Dec.

Aby pomóc poszkodowanym można wysłać SMS z hasłem WICHURA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub dokonać wpłaty na konto Caritas  PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 – z dopiskiem WICHURA.

Info za —> Caritas Polska: Caritas Polska na rzecz ofiar burz i nawałnic