PODZIEL SIĘ

Uroczystości Fatimskie w Sanktuarium na Krzeptówka...

Uroczystości Fatimskie w Sanktuarium na Krzeptówkach 13 maja 2017 r. z udziałem Prymasa Polski


Zobacz też —> Uroczystości fatimskie z udziałem Episkopatu Polski – 6 czerwca 2017


„Doświadczony totalitaryzmami świat nie stał się bardziej bezpieczny. Krążące nad nim widmo terroryzmu zdaje się wciąż wołać i przyzywać błaganie o nawrócenie i pokój” – mówił Prymas Polski abp Wojciech Polak podczas obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich na Krzeptówkach w Zakopanem. 

Tekst homilii —> ks. abpa Wojciecha Polaka

Metropolita gnieźnieński przewodniczył 13 maja Mszy św. w zakopiańskim sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, które – jak podkreślił – złączone jest z portugalską Fatimą niezwykłą więzią wiary i miłości. Więzią sprawdzoną w godzinie próby, jaką był zamach na św. Jana Pawła II, kiedy to właśnie stąd płynęła modlitwa najpierw o uratowanie życia, a później zdrowie dla papieża Polaka.

W tym roku przypada także 20. rocznica nawiedzenia tego kościoła i jego konsekracji przez papieża Jana Pawła II.

Uroczystości zgromadziły pielgrzymów z całego świata. Wszystkim zgromadzonym serdecznie dziękował za obecność ks. Marian Mucha, kustosz sanktuarium na Krzeptówkach.

Podczas Eucharystii, którą koncelebrowało kilkudziesięciu kapłanów, został wypowiedziany “Akt poświęcenia Rodziny Pallotyńskiej w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi”. W sanktuarium duszpasterzują ojcowie pallotyni. Założycielem zakopiańskiego sanktuarium był ks. Mirosław Drozdek. W tym roku mija 10 lat od jego śmierci.

Uroczystości na Krzeptówkach zakończyły się procesją światła po ulicach okalających sanktuarium.

Czytaj całość —> prymaspolski.pl: Fatima to wezwanie do nawrócenia oraz archidiecezja.pl Prymas: Orędzie z Fatimy wciąż aktualne


W 100. rocznicę Objawień Matki Bożej Fatimskiej 13 maja 2017 r. w “Polskiej Fatimie” – Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem, odbędą się uroczystości z udziałem Prymasa Polski ks. abpa Wojciecha Polaka oraz Rodziny Pallotyńskiej wraz z członkami Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego.

Sanktuarium w Zakopanem jest wotum wdzięczności za ocalenie Jana Pawła II w zamachu, który miał miejsce 36 lat temu.

Program uroczystości i maryjnego czuwania jest następujący:

– 14:00 – Konferencja “Orędzie Fatimskie w aspekcie historyczno-duchowo-pallotyńskim” – ks. dr Franciszek Gomułczak SAC, Postulator Generalny z Rzymu.

– 15:00 – Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia i adoracja Najśw. Sakramentu do 17:45,

– 16:00 – Konferencja “Patrząc w przyszłość – jaka misja i wyzwania dla Kościoła i świata po Jubileuszu?” – ks. dr hab. Janusz Królikowski z Tarnowa.

– 18:30 – Pokutny różaniec fatimski,

– 19:15 – Msza św. pod przewodnictwem J. E. Ks. Abpa Wojciecha Polaka – Prymasa Polski.

– 21:00 – Apel Jasnogórski i procesja światła w Parku Fatimskim.

Podczas Eucharystii zostanie wypowiedziany “Akt poświęcenia Rodziny Pallotyńskiej w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi”.

Info za —> Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej: Uroczystości Fatimskie 13 maja 2017 r.

Organizatorzy: Prosimy o zgłaszanie grup pielgrzymkowych telefonicznie na nr 18 20 66 420 lub mailowo pisząc na adres: sekretariat@smbf.pl              

Powiązane posty