Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Uroczystość nałożenia paliusza abp. Grzegorzowi Ry...

Uroczystość nałożenia paliusza abp. Grzegorzowi Rysowi – Łódź, 5 października 2018 – Zaproszenie

W piątek 5 października 2018 r., w święto Patronki Łodzi, świętej Siostry Faustyny – w Archikatedrze Łódzkiej o godz. 19:00 odbędzie się uroczystość nałożenia metropolicie łódzkiemu, Księdzu Arcybiskupowi Grzegorzowi Rysiowi paliusza pobłogosławionego przez papieża Franciszka w Watykanie, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Biskupi pomocniczy archidiecezji wystosowali z tej okazji w dniu 28 września 2018 r. specjalny komunikat, w którym zapraszają do udziału w uroczystości.

Wydarzenie —> na Facebooku


Komunikat biskupów pomocniczych Archidiecezji Łódzkiej – Paliusz Metropolity Łódzkiego

Dnia 5 października br. – w święto Patronki Łodzi świętej Faustyny – w Archikatedrze Łódzkiej odbędzie się uroczystość nałożenia Księdzu Arcybiskupowi Grzegorzowi Rysiowi paliusza pobłogosławionego przez Ojca Świętego Franciszka w Rzymie w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Paliusz jest znakiem jedności każdego metropolity z osobą i misją Następcy Piotra. Tego aktu dokona arcybiskup Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce.

Ta ważna uroczystość dla najmłodszej stolicy metropolitalnej w Polsce i całego Kościoła łódzkiego rozpocznie się o godz. 18:30 procesją z relikwiami Świętej Faustyny z kościoła pod Jej wezwaniem do Bazyliki Archikatedralnej, w której o godz. 19:00 zostanie odprawiona koncelebrowana Msza Święta.

Na tę uroczystość serdecznie zapraszamy kapłanów, osoby życia konsekrowanego, diakonów, kleryków i wiernych świeckich.

Wszystkich Archidiecezjan prosimy też, aby – w osobistych i wspólnotowych modlitwach – u Boga bogatego w miłosierdzie wypraszali dla naszego Pasterza wszelkie potrzebne łaski do owocnego wypełniania pośród nas Jego apostolskiej misji.

+ Marek Marczak, biskup pomocniczy

+ Ireneusz Pękalski, biskup pomocniczy


Info za —> Archidiecezja Łódzka: Komunikat biskupów pomocniczych Archidiecezji Łódzkiej – Paliusz Metropolity Łódzkiego

Zobacz też —> Arcybiskup Grzegorz Ryś otrzymał Paliusz z rąk Ojca Świętego Franciszka