Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Święto patronalne Przewodniczącego Episkopatu abp....

Święto patronalne Przewodniczącego Episkopatu abp. Stanisława Gądeckiego – 18 września 2018

Przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki w patronalnym dniu św. Stanisława Kostki – 18 września 2018 r. – zaprosił wiernych na modlitwę w katedrze i na spotkanie w Arcybiskupim Seminarium Duchownym. Życzenia przewodniczącemu Episkopatu Polski składali biskupi, kapłani i siostry zakonne, a także wierni świeccy, wśród nich wolontariusze Caritas.

Zobacz też —> 18 września – Święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski

„Pan Bóg obdarzył Księdza Arcybiskupa wysokim wzrostem, ale także wysokimi stanowiskami. Powołał do kapłaństwa, służby biskupiej, odpowiedzialności za naszą poznańską archidiecezję, do przewodniczenia Konferencji Episkopatu Polski i współprzewodniczenia Radzie Biskupów Europy. To trudne zadania” – mówił w katedrze poznańskiej bp Grzegorz Balcerek.

Poznański biskup pomocniczy zapewniał, że „jesteśmy z księdzem arcybiskupem nie tylko dzisiaj, jesteśmy zawsze – z modlitwą, z pomocną pracą i najlepszymi życzeniami”. „Dziękujemy Księdzu Arcybiskupowi za jego ofiarną służbę, niezmordowaną pracę i to, że jest dla nas oparciem i przewodnikiem w budowaniu Kościoła” – mówił bp Balcerek.

Podczas uroczystej mszy św. w katedrze poznańskiej w intencji abp. Gądeckiego homilię wygłosił bp Fortuniak, który zarysował „nić” duchowej jedności pomiędzy biskupem Jordanem, pierwszym biskupem na ziemiach polskich, św. Stanisławem Kostką i obecnym ordynariuszem archidiecezji poznańskiej.

Na poznańskie uroczystości przybyli pracownicy Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski z sekretarzem generalnym bp. Arturem Mizińskim.

Info za —> ms/ Archidiecezja Poznańska/Poznań/episkopat.pl: Święto patronalne Przewodniczącego Episkopatu