Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Światowy Dzień Chorego w Łodzi – Homilia abp...

Światowy Dzień Chorego w Łodzi – Homilia abp. Grzegorza Rysia – 11 lutego 2018

Obchody Światowego Dnia Chorego w Archidiecezji Łódzkiej odbyły się w niedzielę 11 lutego 2018 roku w  katedrze św. Stanisława Kostki w Łodzi. Uroczystej Eucharystii połączonej z obrzędem sakramentu namaszczenia chorych przewodniczył i kazanie wygłosił metropolita łódzki, arcybiskup Grzegorz Ryś.

– Sakrament chorych to moment spotkania Jezusa z człowiekiem. Spotkania, w którym jest miłosierdzie Jezusowe, dotknięcie Jezusowe, uzdrowienie, które przychodzi w sakramencie, ale służy wszystkim! To jest wydarzenie, które nie tylko zmienia chorych, to jest wydarzenie, które zmienia Kościół! – mówił abp Ryś.

Opublikowany przez Archidiecezja Łódzka na 11 lutego 2018

 

W liturgii uczestniczyli chorzy oraz wolontariusze Caritas, którzy w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, zostają rokrocznie posyłani do codziennej posługi hospicyjnej.

Po homilii zebranym został udzielony sakrament Namaszczenia Chorych, a przed błogosławieństwem 20 wolontariuszy łódzkiej Caritas, zostało uroczyście posłanych do posługi wśród chorych w domowym hospicjum prowadzonym przez Caritas. Po odmówieniu modlitwy, ksiądz biskup pobłogosławił każdego z wolontariuszy indywidualnie.

Czytaj całość / wideo / fotorelacja —> Archidiecezja Łódzka: Abp Ryś: sakrament chorych to moment spotkania Jezusa z człowiekiem

Opublikowany przez Archidiecezja Łódzka na 11 lutego 2018