PODZIEL SIĘ

Spotkanie z misjonarzem ks. Józefem Czerwińskim SD...

Spotkanie z misjonarzem ks. Józefem Czerwińskim SDB pt. “Nieznany i zapomniany kraj Afryki” – 5 listopada 2019 w Warszawie – Zaproszenie

Zespół Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie zaprasza na spotkanie z misjonarzem ks. Józefem Czerwińskim SDB pt. “Nieznany i zapomniany kraj Afryki” poświęcone Malawi. Spotkanie odbędzie się we wtorek 5 listopada 2019 r. o godzinie 19:00 w kawiarni Agere Contra w Warszawie.

Ksiadz Józef zdradza dlaczego Malawi jest krajem nieznanym i zapomnianym 😁 Razem z nim zapraszamy na jutrzejsze spotkanie!

Opublikowany przez Salezjański Ośrodek Misyjny Poniedziałek, 4 listopada 2019

 

Malawi to jedno z najsłabiej rozwiniętych i najmniejszych krajów świata i kraj całkowicie rolniczy. 1/5 terenu zajmuje jezioro Niasa. W broszurach turystycznych Malawi określane jest jako „ciepłe serce Afryki”. Rekordowa temperatura wyniosła 46 °C. Upały i komary to jedne z problemów w tym kraju. To miejsce, gdzie najłatwiej i najszybciej można zachorować na malarię. To tutaj rozpoczęto ewangelizację południowo-wschodniej Afryki.

Jeśli chcesz się dowiedzieć:

– Czy poszukiwania źródeł Nilu zakończyły się sukcesem
– Dlaczego Afryka nie pamięta o Malawi
– Czy istnieje jezioro dłuższe niż Polska
– Co łączy Madonnę i Malawi
– Gdzie był największy targ niewolników w Afryce…

… Przyjdź na spotkanie z misjonarzem ks. Józefem Czerwińskim, który od 10 lat mieszka i pracuje w Malawi. Do Afryki wyjechał w 1985 roku. Misje określa jako przygodę z Bogiem i ludźmi. Zachwycony jest ludźmi, których spotyka, ich kulturą, życiem, modlitwą…”

– zapraszają Organizatorzy.

Wydarzenie —> na Facebooku

Info i foto za —> Misjesalezjanie.pl: Nieznany i zapomniany kraj Afryki