Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Spotkanie “Warszawa modli się za misje i prz...

Spotkanie “Warszawa modli się za misje i prześladowanych – Nigeria”, 3 czerwca 2019 – Zaproszenie

Zespół Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu “Warszawa modli się za misje i prześladowanych”, poświęcone Nigerii, które odbędzie się w poniedziałek 3 czerwca 2019 r. o godzinie 19:00 w Ośrodku przy ul. Korowodu 20 na warszawskim Ursynowie.

Opublikowany przez Salezjański Ośrodek Misyjny Wtorek, 28 maja 2019

 

Wydarzenie —> na Facebooku

W czerwcu w szczególny sposób będziemy modlić się w intencji prześladowanych chrześcijan i misjonarzy oraz misjonarek, którzy pracują w Nigerii. Salezjanie prowadzą w tym kraju aż 9 placówek misyjnych.

W ostatnim czasie, szczególnie w północnej i środkowej części Nigerii doszło do znacznego nasilenia przemocy wobec chrześcijan. W ciągu czterech pierwszych miesięcy obecnego roku zginęło około 800 osób. Według chrześcijańskiej organizacji wspierającej i monitorującej prześladowanych chrześcijan „Open Doors” w 2018 roku muzułmańscy bojownicy zamordowali w tym kraju tysiące wyznawców Chrystusa, w tym wielu duchownych. Islamscy ekstremiści spalili też wiele kościołów i domów należących do chrześcijan. Jak dotąd niewiele zrobiono, aby skutecznie powstrzymać terrorystyczną działalność radykalnych ugrupowań islamskich.

Czekamy na Ciebie w poniedziałek 3 czerwca 2019 roku o godzinie 19:00 w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym w Warszawie. Przyprowadź swoich znajomych! Razem z nami pomódlcie się w intencji MISJI i prześladowanych chrześcijan!

– piszą Organizatorzy.

Info za —> misjesalezjanie.pl: Warszawa modli się za misje i prześladowanych – Nigeria